عبدالسلام حنفی، معاون اداری رییس‌الوزرای امارت اسلامی، امروز در نشستی در ارگ می‌گوید‌ که به منظور رشد اقتصادی و تشویق سرمایه‌گذاران، تاجران و صنعت‌کاران، از پرداخت جریمه‌های مالیاتی سال‌های گذشته، معاف شده اند.

آقای حنفی، از تاجران و صنعت‌کاران می‌خواهد که پس از این مالیات شان را در زمان معین آن بپردازند. او می‌افزاید: «امارت اسلامی جرایم مالیاتی سال‌های گذشته‌ی تاجران و صنعت‌گران را معاف کرده و پس از این اگر کسی جرایم مالیاتی را نپردازد، با برخورد قانونی روبه‌رو می‌شود.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

محمدیونس مومند، معاون اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان، با اشاره به مشکلات تاجران و صنعت‌کاران می‌گوید: «تاجران در ولایت‌های شان باید کار شان تمام شود؛ اما به خاطر یک کار کوچک به مرکز خواسته می‌شوند و سرگردان می‌گردند. ما از امارت اسلامی می‌خواهیم که برای رسیدگی به مشکلات تاجران و صنعت‌گران، کمیسیون دوجانبه را ایجاد کند.»

با این حال، شماری از کارشناسان مسائل اقتصادی، می‌گویند که معافیت جرایم مالیاتی سال‌های گذشته‌ی تاجران و صنعت‌کاران، برای رشد اقتصادی و تشویق سرمایه‌گذاری در کشور اقدامی نیک است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

تاج‌محمد تلاش، یک تن از آگاهان مسائل اقتصادی، می‌گوید: «معافیت از جرایم تخلفات مالیاتی به منظور تشویق تاجران و صنعت‌گران، اقدامی نیک است.»

گفتنی است که ریاست عمومی گمرکات، می‌گوید که تاجران و صنعت‌کارانی که پول جرایم مالیاتی شان را در یک سال حاکمیت امارت اسلامی به این اداره سپرده اند، می‌توانند پس بگیرند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: