خبرگزاری رویترز به نقل از استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد گزارش داده است که غلام‌محمد اسحاق‌زی، نمایندۀ دولت اشرف غنی به نماینده‌گی از افغانستان در این سازمان سخن‌رانی می‌کند.

براساس گزارش، پس از رای‌زنی‌ها دربارۀ کرسی افغانستان در سازمان ملل متحد با روی‌کارآمدن امارت اسلامی در کشور، غلام‌محمد اسحاق‌زی روز دوشنبه، پنجم میزان/مهر در نشست این سازمان سخن‌رانی خواهد کرد.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

این در حالی‌ست که نمایندۀ دولت میانمار به‌دلیل کودتای نظامی و براندازی حکومت منتخب در آن کشور از فهرست سخن‌رانان حذف شده است. او به‌دلیل کودتای نظامی در میانمار و براندازی حکومت منتخب توسط کودتاچیان از سخن‌رانی در این نشست در نیویارک محروم شده است.

امیرخان متقی، وزیر خارجۀ کابینۀ سرپرست، هفتۀ گذشته خواستار سخن‌رانی در گردهمایی رهبران جهان در سازمان ملل متحد شد و سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر را به‌عنوان نمایندۀ افغانستان در این سازمان معرفی کرد.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

گفته شده است تا زمانی که کمیته‌های وابسته در سازمان ملل دربارۀ اعتبارنامه‌های نماینده‌گان‌ افغانستان و میانمار، تصمیم نگرفته‌اند؛ اسحاق‌زی و کیاو مو تون در کرسی‌های خود باقی خواهند ماند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: