در فیصله‌نامه‌یی که از سوی افراد گروه طالبان در رسانه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود و به دست‌رس رسانه‌ها نیز قرار گرفته، آمده است که این گروه تصمیم دارد یک پایگاه نظامی دائمی را در منطقۀ «جام» در مسیر شاهراه غور_هرات ایجاد و این مسیر را برای همیشه به روی رفت‌وآمد مردم قطع کنند.

در یکی از ماده‌های این فیصله‌نامه که شماری از مسئولان نظامی گروه طالبان آن را مُهر و امضا کرده‌اند، آمده است که سرک درۀ «پل‌ پخته» توسط مردم کمینج، غوک، شریجه، جام و استوه تخریب شود.

این فیصله‌نامه از یک واتساپ‌گروپ طالبان به‌نام «کاروان خونین شهید عکرمه» دست به دست شده و شمارۀ این واتساپ‌گروپ مربوط به کشور پاکستان است.

این فیصله‌نامه را فردی به‌نام «فاتح غوری» از این واتساپ‌گروپ با یک متن که باید فیصله‌های مجاهدین محفوظ بماند، هم‌رسانی کرده است.

شماری از نماینده‌گان مردم در شورای ولایتی غور و باشنده‌گان این ولایت، وجود و صحت این فیصله‌نامه‌ را تأیید کرده‌ و آن را نگران‌کننده می‌دانند.

عبدالحمید ناطقی، عضو شورای ولایتی غور می‌گوید، در صورت تسلط کامل گروه طالبان در مسیر شاهراه غور_هرات و مسدودبودن این مسیر به روی رفت‌وآمد مسافران، مشکلات بسیاری برای مردم ایجاد خواهد شد.

او از افراد گروه طالبان می‌خواهد که دست به چنین کاری نزنند و سبب ایجاد مشکلات برای مردم نشوند.

این عضو شورای ولایتی غور مسئولان و فرمان‌دهان محلی این ولایت را به ضعف مدیریتی و کم‌کاری متهم می‌کند و از آنان می‌خواهد برای رفع مشکلات مردم توجه جدی کنند.

باشنده‌گان غور نیز مسئولان و فرمان‌دهان محلی این ولایت را به بی‌توجهی در برابر مردم متهم می‌کنند و از آنان می‌خواهند که عملیات پاک‌سازی مسیر این شاهراه را آغاز و یک پایگاه مستحکم در این مسیر ایجاد کنند.

طالبان چندی پیش پل منطقۀ کمینج را با کارگذاری ماین منفجر ساخته و از بین بردند.

مسئولان ادارۀ محلی و مقام‌های امنیتی غور هنوز در این باره چیزی نگفته‌اند.

اما ذبیح‌الله مجاهد، یکی از سخنگویان گروه طالبان، این فیصله را رد می‌کند و می‌گوید که افراد این گروه هیچ‌گاهی دست به تخریب مکان‌های عام‌المنفعه نمی‌زنند. او این فیصله‌ را جعلی و یک کار استخباراتی عنوان می‌کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: