Asset 1SWN

غنی به هرات رفت

141388381_408570050229789_8173527835913101108_n-1536x1152

محمداشرف غنى، رئیس‌جمهور صبح امروز (پنج‌شنبه، دوم دلو/بهمن) در رأس یک هیأت به ولایت هرات رفت.

امرالله صالح، معاون نخست ریاست‌جمهورى، حمدالله محب، مشاور امنیت ملى کشور، برخى وزیران و سرپرست‌وزیران هیأت دولت و مقام‌هاى ارشد امنیتى، رئیس‌جمهور را در این سفر هم‌راهى مى‌کنند.

رئیس‌جمهور پس از ورود به میدان هوایى هرات، این میدان را در مراسمی رسمى به‌نام «میدان هوایى خواجه عبدالله انصارى» نام‌گذارى کرد. قرار است در جریان این سفر، آقای غنی دیدارهاى جداگانۀ مردمى با قشرهاى گونه‌گون هرات داشته باشد.

ارگ‌ ریاست‌جمهوری با نشر خبرنامه‌یی گفته است که رئیس‌جمهور به منظور بررسی وضعیت عمومی هرات، به این ولایت سفر کرده است. این در حالى‌ست که باشنده‌گان هرات از افزایش ناامنى به‌ویژه آدم‌ربایى شکایت دارند.

هم‌زمان با سفر رئیس‌جمهور به هرات، این شهر به حالت نیمه‌تعطیل قرار گرفته است. با ورود رئیس‌جمهور بیش‌تر خیابان‌های مرکزی شهر از سوی نیروهای امنیتی بسته شده است.

باشنده‌گان هرات با انتقاد از بسته‌شدن راه و خیابان‌ها با آمدن رئیس‌جمهور می‌گویند که رئیس‌جمهور هیچ اثری بر وضعیت امنیتی و اقتصادی این ولایت نگذاشته است.

هرات تنها ولایت کشور است که رئیس‌جمهور بیش‌ترین سفر را به آن داشته و این نخستین سفر او به هرات پس از تشکیل حکومت جدید است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام