در نتیجه‌ی بارندگی‌های شدید در «بیجینگ»، پایتخت چین و مناطق اطراف آن، ۳۳ تن جان باخته و ‌۱۸ تن به شمول پنج کارمند تیم امداد ناپدید شده اند.

در هفته‌های پسین، بارندگی‌های بی‌پیشینه‌ای در پایتخت چین ثبت شده است که مناطق اطراف این شهر نیز از آن متأثر شده اند.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

بر اساس گزارش شبکه‌ی خبری الجزیره، مقام‌های چین امروز (چهارشنبه، ۹ آگست)، گفته اند که در اثر سرازیرشدن سیل، یک ساختمان فرو ریخته است و در نتیجه‌ی آن، ۳۳ تن جان باخته و ‌۱۸ تن دیگر ناپدید شده اند.

بر اساس این گزارش، سیل در مناطق کوهستانی در غرب بیجینگ، ۵۹ هزار خانه را ویران کرده، به نزدیک به ۱۵۰ هزار ساختمان دیگر آسیب رسانده و حدود ۳۷ هزار جریب زمین کشاورزی را تخریب کرده است.

ژیا لین‌مائو، معاون شهردار بیجینگ، در یک نشست خبری گفته است که در اثر سرازیرشدن این سیلاب‌ها، بسیاری از جاده‌ها و بیش از ۱۰۰ پل نیز آسیب دیده اند.

هم‌چنان، گزارش‌هایی در باره‌ی سرازیرشدن سیل و جان‌باختن شمار زیادی از شهروندان در اثر بارندگی شدید در دیگر نقاط چین، پخش شده است؛ بارندگی‌هایی که از اواخر جولای در این کشور آغاز شده و زندگی میلیون‌ها تن را مختل کرده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

این بدترین رویداد طبیعی در تقریباً یک دهه‌ی پسین در بیجینگ، عنوان شده است.

شماری دیگر مناطق چین نیز با گرمای شدید تابستان و خشک‌سالی روبه‌رو اند که سلامت ساکنان و محصولات کشاورزان را به خطر انداخته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: