مسئولان محلی پروان تأیید می‌کنند که روز گذشته در نتیجۀ جاری‌شدن سیل در این ولایت، ۲۹ تن کشته شده و ۹۲ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

عبدالعلیم احمد، رئیس مبارزه با حوادث طبیعی پروان، به سلام‌وطندار می‌‌گوید که براساس آخرین آمار رسیده از محل به آنان، ۲۹ تن در نتیجۀ جاری‌شدن سیل در ولسوالی‌های سیاه‌گرد و شینواری کشته شده، ۹۲ تن زخم برداشته و بیش‌ از ۳۰ تن دیگر نیز ناپدید شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

آقای احمد می‌‌افزاید که جادۀ عمومی پروان_بامیان نیز به‌روی ترافیک باز شده است. این جاده روز گذشته در نتیجۀ سرازیرشدن سیل به‌روی ترافیک بسته شده بود.

رئیس مبارزه با حوادث طبیعی پروان تأکید می‌کند که در هر دو ولسوالی حدود ۸۵ خانۀ مسکونی، حدود ۱۰۰ کیلومتر جاده‌های مواصلاتی، بیش از ۱۰۰۰ جریب زمین کشاورزی و ده‌ها کانال تخریب و نزدیک به ۵۰۰ رأس مواشی تلف شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

او هم‌‌چنان می‌گوید که روند سروی و تثبیت متضرران از سوی ریاست مبارزه با حوادث طبیعی پروان و مؤسسه‌های هم‌کار آغاز شده؛ اما هنوز نهایی نشده است.

این در حالی‌ست که خبرگزاری دولتی باختر ناوقت شب گذشته به نقل از مقام‌های محلی پروان گزارش داده بود که جاری‌شدن سیل مدهش و مرگ‌بار در بخش‌هایی از ولسوالی‌های سیاه‌گرد و شینواری این ولایت، جان دست‌کم ۳۱ تن را گرفته و ۱۷ زخمی برجای گذاشته است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: