اعضای خانوادۀ عماد دوران، نویسنده و فعال مدنی، می‌گویند که با گذشت چند روز از بازداشت او، به آنان تاکنون هیچ اطلاعاتی ارائه نشده است.

شهاب الفت، برادر عماد دوران، به سلام‌وطندار می‌گوید که برادرش چند روز پیش از ساحۀ حوزۀ هفدهم امنیتی شهر کابل، بازداشت شده است و اما آنان هنوز از او هیچ اطلاعی ندارند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

او می‌افزاید که برادرش پنج روز می‌شود در بند امارت اسلامی‌ست و کسانی که او را بازداشت کرده‌، خود را نیروهای استخبارات امارت اسلامی معرفی کرده‌اند.

به گفتۀ شهاب الفت، هنوز روشن نیست که برادرش به چه دلیلی و به کجا منتقل شده است و در چه وضعیتی به‌سر می‌برد. براساس گزارش‌ها، عماد‌ دوران از منتقدان امارت اسلامی و نظام جمهوری پیش از تسلط امارت اسلامی بر افغانستان بود.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

دوران در آخرین مورد، چند روز پیش نیز در یک متن انتقادی خطاب به امارت اسلامی گفته بود که «هرگاه می‌خواهید جنگ متوقف شود، اجازۀ فعالیت‌های سیاسی را برای فعالان سیاسی بدهید.»

خواستیم دیدگاه فرماندهی امنیۀ کابل را در این باره داشته باشیم؛ اما مسئولان این نهاد اظهار بی‌خبری کردند. ریاست استخبارات امارت اسلامی نیز به تماس‌های پی‌هم ما پاسخ نداد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: