خانوادۀ مژگان، دختر جوانی که در نتیجۀ درگیری میان نیروهای دولتی و طالبان در ولایت بدخشان زخم برداشته است، از بی‌توجهی دولت برای رسیده‌گی به وضعیت دخترشان شکایت می‌کند. این دختر باشندۀ روستای «اوبغن» ولسوالی نِسی بدخشان است و در نتیجۀ شیلک گلوله زخمی شده است. خانوادۀ مژگان او را برای درمان به فیض‌آباد، مرکز بدخشان منتقل کرده‌اند.

شریفه‌ماه، مادر مژگان می‌گوید، دخترش چندی پیش هنگامی‌که با یکی از بسته‌گانش برای دریافت خدمات صحی به کلینیک ولسوالی نسی می‌رفتند، مورد اصابت یک گلوله قرار گرفت و زخمی شد.

محمدابراهیم قیومی، ولسوال نسی بدخشان می‌گوید، این دختر در نتیجۀ شلیک  گلوله از سوی طالبان زخمی شده است. اما منابعی در بدخشان می‌گویند که گلوله از سوی نیروهای دولتی شلیک شده است. طالبان در بارۀ این ادعای ولسوال نسی چیزی نگفته‌اند.

دکتر همایون فروتن، مسئول بخش جراحی شفاخانۀ ولایتی «شهید استاد برهان‌الدین ربانی» می‌گوید، این دختر پس از زخمی‌شدن ۱۵ روز در کلینیک ولسوالی نسی مورد عمل جراحی قرار گرفته و مدت ۲۵ روز آن‌جا زیر مراقبت بوده است، اما به دلیل زخم‌ شدید وضعیت‌اش بهبود نیافته است.

آقای فروتن می‌گوید، اکنون مژگان در این شفاخانه دوباره زیر عمل جراحی قرار گرفته است. به گفتۀ این پزشک، یک گردۀ این دختر در نتیجۀ برخورد گلوله به گونۀ کامل از بین رفته و هنوز هم وضعیت صحی‌اش بهبود نیافته است.

شریفه‌ماه می‌گوید، تاکنون هیچ نهادی از نگاه مالی برای درمان مژگان به آن‌ها کمک نکرده است.

او می‌گوید، در وضعیت اقتصادی بسیار بدی قرار دارند و از نهادهای کمک‌رسان انتظار دارد که برای درمان دخترش با آن‌ها همکاری کنند.

نسی از ولسوالی‌های مرزی و به شدت ناامن بدخشان است و این ولسوالی هر از گاهی گواه درگیری‌های خونین میان نیروهای امنیتی و طالبان است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: