مولانا فضل‌الرحمان، رهبر حزب جمعیت علمای اسلام پاکستان، می‌گوید که با توجه به وضعیت کنونی اقتصادی پاکستان، به‌نظر می‌رسد که این کشور در زمینۀ اقتصادی به‌زودی سقوط کند.

او در نشست شورای جمعیت علمای اسلام در خیبر پشتون‌خوا، گفته که پاکستان به ‌جای بهبودبخشیدن روابطش با کشورهای همسایه، به‌دلیل‌ سیاست‌های نادرستش این روابط را بدتر کرده است که به زیان پاکستان تمام می‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

رهبر حزب جمعیت علمای اسلام پاکستان افزوده که راه‌کارهای نادرست حکومت، جلو بهترشدن اقتصاد این کشور را گرفته است و اگر این وضعیت ادامه یابد، به‌زودی اقتصادی کشور فرومی‌پاشد. به گفتۀ او، امور ملکی حکومت اکنون بر بنیاد راه‌کارهای خارجی به پیش می‌رود که استقلال این کشور را زیر پرسش برده است.

مولانا فضل‌الرحمان، هم‌چنان در این نشست تصریح کرده که حکومت پاکستان بانک دولتی این کشور را به اختیار جهانیان سپرده که این اقدام مشکلات بسیاری را سبب شده است.

پاکستان در ماه‌های پسین، افزون بر وام‌گرفتن از صندوق بین‌المللی پول، برای پارلمان این کشور بودجۀ کم‌تری برای تصویب در نظر گرفته و بر بعضی بخش‌ها مالیات تازه وضع کرده است. وضع مالیات جدید، انتقادهای شدید حزب‌های مخالف حکومت را برانگیخته و آنان این اقدام را راه‌کار ناکام نظام کنونی توضیف کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

حزب‌های مخالف حکومت پاکستان در این اواخر، هم‌واره از نظام حاکم به رهبری عمران خان انتقاد کرده‌اند که به‌دلیل کارشیوه‌های نادرست، روابط جهان را با این کشور بدتر کرده و اقتصاد را در معرض فروپاشی و سقوط قرار داده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: