دانش‌جویان خواب‌گاه دانشگاه فاریاب صبح امروز به‌دلیل اخراج‌شان از خواب‌گاه اعتراض کردند و دروازۀ این دانشگاه را برای چند ساعت بستند. آنان می‌گویند که مسئولان دانشگاه فاریاب پیش از این طعام خواب‌گاه را قطع کرده بودند، اما اکنون با فرستادن مکتوبی خواهان اخراج دانش‌جویان از خواب‌گاه شده‌اند.

سراج‌الدین، یک تن از دانش‌جویان دانشگاه فاریاب، می‌گوید که مسئولان این دانشگاه چندی پیش غذای خواب‌گاه‌شان را قطع کرده بودند، اما اکنون می‌خواهند دانش‌جویان را از خواب‌گاه بیرون کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

به گفتۀ این دانش‌جو، مسئولان دانشگاه فاریاب تصمیم گرفته‌اند که تعمیر خواب‌گاه را به دانشکدۀ شرعیات و حقوق علوم سیاسی اختصاص بدهند. او می‌افزاید: «بعد از این‌که نان ما قطع شد، حالا می‌خواهند مسکن ما را نیز از ما بگیرند. عدالت می‌خواهیم و حق خود را از دولت می‌خواهیم.»

دادالله محمدی، یک تن دیگر از دانش‌جویان دانشگاه فاریاب، نیز می‌گوید که هدف از اعتراض‌شان، خواستن حق و حقوق‌شان است. او می‌افزاید که حکومت امارت اسلامی باید صدای آن‌ها را بشنود و به مشکل‌شان رسیده‌گی کند.

به گفتۀ دادالله محمدی، دانش‌جویانی که در خواب‌گاه‌اند، به هیچ گروهی تعلق ندارند و مسافر هستند و در صورتی که به خواست‌شان رسیده‌گی نشود، ترک تحصیل می‌کنند.»

او می‌گوید: «شعارهای ما عدالت‌خواهی‌ست، به هیچ گروهی وابسته نیستیم، فقط از حکومت خواهان حق خود هستیم؛ چون در لیلیه/خواب‌گاه کسانی که زنده‌گی می‌کنند، از جملۀ فقیرترین افراد هستند.»

با این حال، مسئولان دانشگاه فاریاب می‌گویند که به‌دلیل کم‌بود جای به دانش‌جویان خواب‌گاه چنین تذکر داده شد؛ اما قصد بیرون‌کردن دانش‌جویان از خواب‌گاه دولتی را ندارند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

فیروز اوزبیک کریمی، رئیس دانشگاه فاریاب، می‌گوید دانش‌جویان بی‌هماهنگی با مسئولان دست به اعتراض زده‌اند که این مشکل در صحبت با معترضان حل شد.

در همین حال، دانش‌جویان هشدار می‌دهند در صورتی که به خواست‌های‌شان رسیده‌گی نشود و چنین تصمیمی اجرایی شود، ترک تحصیل خواهند کرد و برای مزدورکاری به کشورهای همسایه خواهند رفت.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: