Asset 1SWN

سلام وطندار

ابراز همدردی ایرانیان با خانواده‌های جان باخته‌گان حمله بر دانشگاه کابل

Iran 1

شماری از شهروندان و دانشجویان دانشگاه‌های ایران با افروختن شمع به یاد دانشجویان جان باختۀ دانشگاه کابل، از سومین روز جان باختن آنان یادبود کردند. این دانشجویان ایرانی با کنارهم قراردادن پرچم‌های دوکشور، به رسم غم‌شریکی شعارهای همدردی و همدلی را حمل کردند.

در حملۀ مرگبار سه مهاجم انتحاری بر دانشگاه کابل که داعش مسئولیت آن را به دوش گرفت، ۲۲ تن کشته و حدود ۴۰ تن دیگری زخمی شده‌اند. بیشتر قربانیان این حمله دانشجویان بودند.

شهرداری تهران نیز با نصب پوسترهای در سطح شهر، با خانوادۀ قربانیان حملۀ بر دانشگاه کابل ابراز همدردی کرده است. شهردار تهران هم‌چنان برج آزادی را به رنگ پرچم افغانستان درآورد.

این برنامه با حضور عبدالغفور لیوال، سفیر افغانستان در تهران و دکتر برزین ضرغامی، رئیس سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار شد.

شهرداری تهران در پوستری در کنار عبارت «با تو همدردیم ای همسایه» از هشتگ «جان پدر کجاستی» برای همدردی با مردم افغانستان، استفاده کرده است.

روز چهارشنبۀ گذشته، چهاردهم عقرب/آبان، علی‌اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس ادارۀ انرژی اتمی و عباس عراقچی، معاون وزیر خارجۀ ایران به سفارت افغانستان در تهران رفته و دفتر یادبود قربانیان حمله به دانشگاه کابل را امضا کردند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام