مسئولان امارت اسلامی امروز در نخستین نشست کمیسیون اقتصادی به تلاش‌ها برای خودکفایی افغانستان و پشتی‌بانی از بخش/سکتور خصوصی تأکید کردند. آنان می‌‌گویند که در تلاش‌اند تا پروژه‌های درازمدت را به‌شمول استخراج معادن در مناطق مختلف کشور راه‌اندازی کنند.

عبدالسلام حنفی، معاون دوم رئیس‌الوزرا در این نشست می‌گوید‌ که امارت اسلامی از بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران به‌خاطر پیش‌برد پروژه‌های بزرگ و استخراج معادن پشتی‌بانی همه‌جانبه می‌کند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

آقای حنفی می‌افزاید که کار پروژه‌های نیمه‌کاره از دوران حکومت پیشین و پروژه‌های جدید از جمله خط آهن، فایبر نوری و دیگر پروژه‌های بزرگ، طبق برنامه/پلان آغاز و تکمیل خواهد شد.

در همین حال، ملا عبدالغنی برادر، معاون نخست رئیس‌الوزرا و رئیس کمیسیون اقتصادی با انتقاد از کارکردهای زیربنایی در ۲۰ سال پسین، می‌گوید‌ که برای خودکفایی افغانستان کار بنیادی صورت نگرفته است.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

آقای برادر می‌افزاید که امارت اسلامی با راه‌اندازی پروژه‌های بزرگ زمینۀ رشد زیربنایی و خودکفایی افغانستان را فراهم می‌کند. لازم به یادآوری‌ست که پیش از این سازمان ملل متحد و دیگر نهادهای بین‌المللی وضعیت اقتصادی افغانستان را بحرانی خوانده‌اند.

در تازه‌ترین مورد، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، در گزارشی به شورای امنیت این سازمان دربارۀ وضعیت اقتصادی افغانستان گفته که این کشور هم‌زمان با وضعیت اضطراری بشری، کسر بزرگ اقتصادی، فروپاشی نظام با‌نکداری و اقتصادی روبه‌روست.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: