سفارت افغانستان در هالند، با پخش اطلاعیه‌ای گفته است که به منظور رسیدگی به مشکلات افغان‌ها در این کشور و ارائه‌ی خدمات کنسولی، با وزارت امور خارجه تعامل می‌کند.

در اطلاعیه آمده است که این سفارت، مدرک‌ها را برای تأییدی به وزارت امور خارجه‌ی افغانستان می‌فرستد. بر اساس اطلاعیه، این روند به گونه‌ی عادی جریان دارد.

سفارت افغانستان در هالند، روز گذشته (سه‌شنبه، ۱۱ میزان) این اطلاعیه را در حساب کاربری «ایکس» خود پخش کرده است.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

وزارت امور خارجه، با استقبال از این اقدام سفارت افغانستان در هالند، می‌گوید که این سفارت پس از این، خدمات کنسولی را در هم‌آهنگی با وزارت امور خارجه انجام خواهد داد.

ضیااحمد تکل، معاون سخن‌گوی وزارت امور خارجه، می‌گوید: «برای افغان‌ها این یک خبر خوش است. از این پس، خدمات کنسولی به شکل خوب ارائه می‌شود و به شکل مستقیم هدایت‌ها را از وزارت خارجه‌ی امارت اسلامی می‌گیرد و معاش دیپلمات‌ها و مسئولان این سفارت از سوی وزارت امور خارجه پرداخت می‌شود.»

شماری از آگاهان روابط بین‌الملل، به این باور اند که تعامل سفارت افغانستان در هالند با امارت اسلامی، زمینه را برای به‌ رسمیت‌شناختن و تعامل آن با جهان فراهم می‌کند.

حبیب‌الله جعفری، آگاه روابط بین‌الملل، می‌گوید: «دیپلمات‌هایی که در هالند اند، حتماً با وزارت خارجه‌ی آن کشور در تماس شده تا آنان را به تعامل با امارت اسلامی تشویق کند و ممکن سفارت‌های دیگر نیز وارد تعامل شوند. البته این تعامل آنان بستگی به منافع خود شان دارد.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

آگاهان روابط بین‌الملل، می‌گویند که تعامل سفارت‌های افغانستان در کشورهای دیگر با امارت اسلامی، تا حدی چراغ سبز برای تعامل جهان با این حکومت است.

محمدباقر محسنی، دیگر آگاه روابط بین‌الملل، نیز می‌گوید: «تعامل سفارت‌ها تا حدودی یک چراغ سبز برای تعامل جهان با امارت اسلامی است؛ البته هدف از این تعامل بیش‌تر ارائه‌ی خدمات کنسولی است و دوم کمک‌های بشردوستانه نیز نیاز به تعامل جهان با امارت اسلامی دارد.»

در دو سال گذشته، شماری از کشورهای همسایه حاضر شده اند که سفارت افغانستان یا نمایندگی‌های دیپلماتیک افغانستان در آن کشور را به امارت اسلامی واگذار کنند؛ اما سفارت افغانستان در هالند، تنها سفارت در غرب است که با امارت اسلامی وارد تعامل شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: