مسئولان وزارت داخله می‌گویند که حملۀ گروهی مهاجمان مسلح بر خانۀ جنرال بسم‌الله محمدی، سرپرست وزارت دفاع در شهر کابل، پس از پنج ساعت درگیری پایان یافته است. میرویس استانکزی، سخنگوی وزارت داخله می‌گوید که در جریان درگیری در این حمله، دست‌کم ۸ تن به‌شمول یک زن کشته شده و ۲۰ تن دیگر زخم برداشته‌اند. بیش‌تر کشته‌شده‌گان و زخمیان غیرنظامیان‌اند.

جنرال بسم‌الله محمدی، سرپرست وزارت دفاع نیز در یک نوار تصویری گفته که به او و اعضای خانواده‌اش در این حمله، آسیبی نرسیده است. آقای محمدی اما افزوده است که شماری از نگه‌بانان او در این حمله زخمی شده‌اند.

سخنگوی وزارت داخله نیز می‌گوید، بیش از ۸۰ تن که در این حمله توسط مهاجمان گروگان گرفته شده یا هم در خانه‌های اطراف خانۀ آقای محمدی گیر مانده بودند، توسط نیروهای ویژۀ پولیس نجات داده شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

میرویس استانکزی می‌افزاید که این آمار نهایی نیست و ممکن شمار قربانیان این حمله تغییر کند. از سویی هم، او می‌گوید که براساس آمارهای نخستین، شمار مهاجمان پنج تن بوده که دو تن آنان در هنگام انفجار موتر بمب‌گذاری‌شده کشته شده‌اند. سه تن دیگر آنان هم که داخل خانه‌‌ها جابه‌جا شده بودند، در درگیری با نیروهای ویژۀ پولیس کشته شده‌اند.

مسئولیت این حمله را طالبان برعهده گرفته‌اند. این گروه گفته، نشست مهم سرپرست وزارت دفاع را هدف حملۀ انتحاری قرار داده که تلفات زیادی نیز به هم‌راه داشته است.

طالبان این حمله را «آغاز عملیات تلافی‌جویانه علیه شخصیت‌های کلیدی و رهبران دولت» افغانستان خوانده‌ که دستور حمله به ولایت‌ها را صادر کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

حملۀ گروهی مهاجمان مسلح بر خانۀ بسم‌الله محمدی در ساحۀ «شیرپور»، از مربوطات حوزۀ دهم امنیتی شهر کابل، شام گذشته آغاز شده بود. ساعتی پس از وقوع این حمله، وزارت داخله اعلام کرد که عبدالستار میرزکوال، سرپرست این وزارت به ساحه حضور یافته است و عملیات در این منطقه را رهبری می‌کند.

شهر کابل در ماه‌‌های پسین گواه چنین حمله‌ها نبوده است. پس از آغاز روند بیرون‌شدن سربازان خارجی از افغانستان در اول می، این نخستین بار است که حملۀ موتر بمب‌گذاری‌شده در شهر کابل صورت می‌گیرد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: