شماری از باشنده‌گان ولسوالی گیان ولایت پکتیکا به سلام‌وطندار می‌گویند که در نتیجۀ زمین‌لرزه در این ولسوالی، شمار بسیاری از خانه‌ها ویران شده‌اند و مردم به کمک‌های فوری نیاز دارند.

ماهرخان زدران، باشندۀ ولسوالی گیان، به سلام‌وطندار می‌گوید که از صبح تاکنون چندین تکان زمین‌لرزه در این منطقه احساس شده است و مردم از ترس فروریختن خانه‌های‌شان، تمام روز را در بیرون گذرانده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

او می‌افزاید که کشته‌شده‌گان زمین‌لرزه را در گورهای دسته‌جمعی به خاک سپرده‌اند و نیروهای امنیتی در حال امدادرسانی‌ هستند؛ اما این کمک‌ها باید افزایش یابد.

در همین حال، منصورخان، دیگر باشندۀ ولسوالی گیان، نیز می‌گوید که ده‌ها خانه در این ولسوالی ویران شده است که در نتیجۀ آن شمار بسیاری از مردم جان داده‌اند. به گفتۀ‌ او، خانواده‌هایی نیز وجود دارد که ۲۵ عضو خود را در این زمین‌لرزه از دست داده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

باشنده‌گان ولسوالی گیان در حالی خواستار کمک‌های فوری به آسیب‌دیده‌گان زمین‌لرزه‌‌اند که امروز کابینۀ امارت اسلامی در یک نشست فوق‌العاده برای کمک به آسیب‌دیده‌گان زمین‌لرزه در خوست و پکتیکا یک میلیارد افغانی منظور کرده است.

محمدحسن آخوند، رئیس‌الوزرای امارت اسلامی، در این نشست از نهادهای بین‌المللی خواست که با آسیب‌دیده‌گان زمین‌لرزه در کشور کمک کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: