Asset 1SWN

بحث روی موارد اختلافی میان گروه‌های تماس از سر گرفته شد

taliban-in-moscow

هیأت‌های گفت‌وگوکنندۀ دولت و طالبان از دیدار گروه‌های تماس دو طرف به منظور حل اختلاف‌ها برای آغاز روند گفت‌وگوهای بین‌الافغانی خبر می‌دهند.

نادر نادری، سخنگو و عضو هیأت گفت‌وگوکنندۀ دولت جمهوری اسلامی افغانستان امروز (دوشنبه، ۷ میزان/مهر) می‌گوید، گروهای‌تماس دو طرف پس از چند روز، شام گذشته ششم میزان نشست مشترک داشتند.

آقای نادری در صفحۀ توییترش نوشته است، در این نشست که چندین ساعت ادامه داشت، دو طرف در بارۀ موارد اختلافی کارشیوۀ گفت‌وگوهای بین‌الافغانی بحث کرده‌اند و این بحث‌ها ادامه خواهند داشت.

هم‌چنان آقای نادری چاشت امروز در نشستی خبری در دوحه می‌گوید که گروه‌های تماس جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان امروز نیز نشستی در بارۀ موارد اختلافی کارشیوه، برگزار خواهند کرد.

محمدنعیم، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان نیز در توییتی نگاشته است که در این نشست روی موضوعات مربوط به اصول کاری و کارشیوۀ گفت‌وگوهای بین‌الافغانی بحث شد. او نیز می‌گوید که این نشست‌ها تا به دست آمدن یک توافق نهایی ادامه می‌یابند و با حل این اختلاف‌‌ها، گفت‌وگوهای بین‌الافغانی آغاز خواهد شد.

گفت‌وگوهای بین‌الافغانی صلح در دوحۀ قطر به تاریخ بیست‌ودوم سنبله آغاز شد، اما هنوز هیأت دولت جمهوری اسلامی افغانستان و هیأت طالبان نتوانسته‌اند که اختلاف‌ها بر سر کارشیوۀ گفت‌وگوها را از میان بردارند و گفت‌های بین‌الافغانی آغاز شود.

از آغاز نخستین نشست گفت‌وگوهای بین‌الافغانی صلح هیأت‌های گروه‌های تماس دولت افغانستان و طالبان چندین نشست برگزار کرده‌اند، اما تاکنون این نشست‌های هیچ نتیجه‌یی در پی نداشته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام