عبدالله قرلق، والی پیشین تخار که در ترکیه به سر می‌برد، در ترکیب هیئتی از «حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان» به ساحه‌ی زلزله‌زده در ولایت هاتای این کشور رفته است.

والی پیشین تخار، در یک نوار تصویری می‌گوید که تنها در روستای «اوه کانت» ولایت هاتای حدود ۲۰۰ تن از شهروندان افغانستان جان باخته و ۳۰۰ تن دیگر زخمی شده‌ اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

آقای قرلق می‌افزاید که در این ساحه حدود ۱۵۰۰ خانواده زندگی می‌کنند که نفوس مجموعی آن حدود ۲۰ هزار تن می‌شود. به ‌گفته‌ی او، بیش‌تر باشندگان این ساحه شهروندان افغانستان اند.

والی پیشین تخار نیز می‌گوید که مردم در این ساحه داروندار شان را از دست داده اند و در هوای سرد زیر خیمه‌ها زندگی می‌کنند. او از سایر شهروندان افغانستان در ترکیه می‌خواهد که به کمک این افراد بشتابند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

بر اساس آخرین آمار رسمی پخش‌شده، شمار جان‌باختگان زمین‌لرزه‎‌ی مرگ‌بار بامداد دوشنبه، ۱۷ دلو، در ترکیه و سوریه، از ۲۱ هزار و ۵۰۰ تن عبور کرده است. از این میان دست‌کم ۱۸ هزار و ۳۴۲ تن در ترکیه و ۳۳۷۷ تن در سوریه جان‌های شان را از دست داده‌ اند.

خبرگزاری رویترز گزارش داده است با وجود این‌ که چند تن پس از گذشت ۷۹ ساعت از زمین‌لرزه، از زیر آوار ساختمان‌ها زنده بیرون کشیده شدند؛ اما دیگر امید چندانی به زنده‌بودن آسیب‌دیدگان گرفتار زیر آوار ویرانه‌ی شهرها وجود ندارد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: