روزنامۀ هندوستان تایمز تأیید کرده که دانش صدیقی، خبرنگار و عکاس خبرگزاری رویترز در جریان درگیری در کندهار کشته شده است. خبرگزاری رویترز هم مرگ دانش صدیقی را تأیید کرده است.

منابع در کندهار به سلام‌وطندار می‌گویند که دانش صدیقی، خبرنگار هندی خبرگزاری رویترز بود و صبح امروز در نتیجۀ حملۀ طالبان در ولسوالی اسپین‌بولدک کشته شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

مرکز خبرنگاران افغانستان نیز به نقل از منابع محلی در کندهار، تأیید کرده که دانش صدیقی در جریان پوشش روی‌داد‌های امنیتی در ولسوالی اسپین‌بولدک کندهار کشته شده است. این نهاد گفته است که دانش صدیقی شهروند هند بود و حدود دو هفته پیش به افغانستان آمده بود.در همین حال، انترنشنل بزنس تایمز به نقل از منابع امنیتی در افغانستان گزارش داده است که این خبرنگار شب گذشته در نتیجۀ حملۀ طالبان زخم برداشته بود که پس از حملۀ دوبارۀ این گروه صبح امروز در ولسوالی اسپین‌بولدک کشته شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

از سویی هم، کمیتۀ مصونیت خبرنگاران افغان اعلام کرده که صدیقی هنگام تهیۀ گزارش از جنگ در منطقۀ اسپین‌بولدک کشته شده است. این کمیته از دولت و طالبان خواسته است که از روزنامه‌نگاران محافظت کنند. به گفتۀ این کمیته، خبرنگاران نیز باید هنگام پوشش خبری جنگ، تدابیر ایمنی را مراعات کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: