یک منبع امنیتی در ولسوالی پنجاب ولایت بامیان به سلام‌وطندار می‌گوید که در نتیجۀ درگیری میان نیروهای استخبارات بامیان و فرماندهی امنیۀ این ولسوالی، برادر فرمانده امنیه کشته شده است.

به گفتۀ منبع، پس از شکایت «بانک قرضه‌های کوچک آغاخان» مبنی بر پرداخت‌نشدن بدهی‌های این بنیاد از سوی باشنده‌گان روستای‌ «نی‌قول» ولسوالی پنجاب، نیروهای استخبارات امارت اسلامی به این روستا رفته و شماری از باشنده‌گان را لت‌وکوب کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

منبع می‌افزاید که باشنده‌گان پس از مراجعه به ریاست استخبارات این ولایت به‌خاطر دادخواهی، دوباره از سوی چهار تن از نیروهای این ریاست مورد خشونت قرار گرفته‌اند که منجر به دخالت قربان صفدری، فرمانده امنیۀ ولسوالی پنجاب شده است. فرمانده امنیۀ پنجاب پس از رفتن به محل با یک محافظ و برادرش برای بررسی روی‌داد، هدف تیراندازی نیروهای استخبارات قرار گرفته‌ که در نتیجه برادر فرمانده امنیه کشته شده است.

حکمت حسین، ولسوال نظامی ولسوالی پنجاب با تأیید این روی‌داد می‌گوید که عاملان آن بازداشت شده‌اند و وضعیت در این ولسوالی نیز به‌ حالت عادی برگشته است.

محمدخوانی رسا، سخنگوی فرماندهی امنیۀ بامیان نیز کشته‌شدن برادر فرمانده امنیۀ ولسوالی پنجاب را تأیید می‌کند و می‌گوید که این روی‌داد در نتیجۀ یک سوءتفاهم رخ داده است.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

در همین حال، منابع محلی بامیان می‌گویند که شام روز گذشته، چرخ‌بال حامل عبدالله سرحدی، والی این ولایت و هم‌راهانش از میدان‌هوایی شهید مزاری، مرکز بامیان به مقصد ولسوالی پنجاب به‌منظور مهار این درگیری پرواز کرده بود، اما به‌دلیل مشکلات فنی و تاریک‌شدن هوا به مقصد نرسیده و در روستای «سرماقول» ولسوالی یکه‌ولنگ بامیان نشست اضطراری کرده است.

گفتنی‌ست که پیش از این نیز، چندین درگیری‌ میان نیروهای امنیتی ولایت بامیان رخ داده است. بربنیاد گزارش‌ها، یک هفته پیش فرماندهان محلی ولسوالی کهمرد با هم درگیر شدند. در مورد دیگر، حدود سه هفته پیش در نتیجۀ درگیری میان نیروهای استخبارات و فرماندهی امنیۀ ولسوالی سیغان، معاون فرمانده امنیه کشته شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: