شام گذشته جنگ‌جویان طالبان بر زندان عمومی لغمان و مناطق اطراف شهر مهترلام، مرکز این ولایت حمله کردند؛ اما بعدتر وضعیت آرام و حملۀ طالبان عقب زده شد. محمدیاسین ضیا، رئیس ستاد ارتش که جنگ در شهر مهترلام را رهبری می‌کند و با خوشحال سادات، معاون اوپراتیفی ریاست عمومی امنیت ملی به ولایت لغمان رفته‌اند، می‌گوید که نیروهای امنیتی در حال پیش‌روی‌اند و وضعیت امنیتی این ولایت در کنترول آنان است.

به گفتۀ محمدیاسین ضیا، حملۀ طالبان بر مرکز ولایت لغمان عقب زده شده است. رئیس ستاد ارتش می‌گوید که از دو روز به این‌سو تهدیدات امنیتی در برخی از بخش‌های لغمان به‌دلیل مشکلات فنی و تبلیغات به‌وجود آمده بود؛ اما با رسیدن نیروهای تازه‌نفس وضعیت تغییر کرده است.

 او می‌گوید که نیروهای امنیتی در مسیر راه‌های مهترلام و الینگار عملیات می‌کنند. به گفتۀ رئیس ستاد ارتش، امنیت شهر مهترلام تأمین شده است و هیچ‌گونه نگرانی اکنون وجود ندارد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، رحمت‌الله یارمل، والی لغمان می‌گوید که با رسیدن نیروهای تازه وضعیت در شهر مهترلام و ولسوالی‌های این ولایت رو به بهبود است. والی لغمان به باشنده‌گان این ولایت اطمینان می‌دهد که با رسیدن نیروهای تازه‌نفس، وضعیت تغییر کرده است و نگران نباشند.

رحمت‌الله یارمل می‌افزاید که در نتیجۀ عملیات نیروهای امنیتی تلفات سنگین به طالبان وارد شده است و هم‌اکنون عملیات به‌سوی ولسوالی‌های الیشنگ و الینگار جریان دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

از سویی هم، وزارت دفاع با پخش خبرنامه‌یی می‌گوید که شب گذشته در نتیجۀ عملیات هوایی و زمینی نیروهای امنیتی بر بخش‌هایی از ولایت لغمان، ۵۰ طالب کشته شده و ۶۰ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

طالبان تاکنون در این باره چیزی نگفته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: