هفت حزب مطرح کشور در آستانۀ برگزاری نشست استانبول دربارۀ صلح افغانستان با ایجاد کمیتۀ سیاسی امروز (شنبه، چهاردهم حمل/فروردین) در یک نشست خبری در کابل موضع‌شان را دربارۀ این نشست اعلام کردند. اعضای این کمیته می‌گویند که برخی حلقات خاص به بهانه‌های متفاوت در تلاش ایجاد مشکل در برابر روند صلح‌اند.

اعضای این کمیته تأکید می‌کنند که نباید به این حلقات اجازه داده شود که روند صلح را با چالش روبه‌رو کنند؛ اما آنان از این حلقات نام نمی‌برند. همایون جریر، عضو حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار در این نشست می‌گوید: «در رابطه به این‌که بعضی حلقات می‌خواهند در برابر صلح به بهانه‌های مختلف مشکل ایجاد کنند، این واقعیت دارد. تقاضای ما این است که شرایط حساس است، همه دست‌به‌دست هم بدهند و سعی کنند آخرین شانسی که ما داریم، در نشست ترکیه با دست پر برگردیم.»

در عین حال، اعضای این کمیته تصریح می‌کنند که همه طرف‌ها در نشست استانبول دربارۀ صلح افغانستان باید با یک دیدگاه واحد بروند و طرح‌های متفاوت نمی‌تواند کارساز باشد.

نشست استانبول قرار است در ماه اپریل با حضور مقام‌های بلندپایۀ دولت افغانستان و گروه طالبان برگزار شود. زمان دقیق برگزاری این نشست هنوز مشخص نشده است، اما منابع به برخی از رسانه‌ها گفته‌اند که این نشست در تاریخ ۱۶ اپریل برگزار می‌شود. این نشست با پشتی‌بانی آمریکا، میزبانی ترکیه و مدیریت سازمان ملل متحد برگزار می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: