Asset 1SWN

در انفجار موتر بمب‌گذاری‌شده بر قطعۀ ویژۀ پولیس در خوست ۴ تن کشته شدند

Khost attack

وزارت داخله اعلام کرد که در انفجار موتر بمب‌گذاری‌شده در نزدیکی قطعۀ ویژۀ پولیس تاکنون ۲ تن کشته و  ۲۳ تن دیگر به شمول ۹ غیرنظامی زخمی شده‌اند.

طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله می‌گوید، تروریستان حوالی ساعت ۵:۵۰ صبح امروز (سه‌شنبه، ۶ عقرب/آبان) یک موتر پر از مواد انفجاری را نزدیک قطعۀ ویژۀ پولیس در ساحۀ مقام پیشین ولایت خوست انفجار داده‌اند.

به گفتۀ او، شماری از مهاجمان با نیروهای امنیتی درگیر شده‌اند. اما از ورود مهاجمان به داخل این قطعه جلوگیری شده است.

آقای آرین می‌گوید، در این انفجار تاکنون ۲ تن کشته و  ۲۳ تن دیگر به شمول ۹ غیرنظامی زخمی شده‌اند.

سخنگوی وزارت داخله می‌افزاید که تاکنون چهار مهاجم در درگیری با نیروهای امنیتی کشته شده‌اند و تلاش‌ها برای از بین‌بردن دو مهاجم دیگر ادامه دارد.

طالب منگل، سخنگوی والی خوست نیز می‌گوید، مرکز نیروهای ویژۀ پولیس این ولایت هدف انفجار یک موتر بمب‌گذاری‌شده قرار گرفته ‌است.

به گفتۀ او، این رویداد صبح امروز در شهر خوست هنگامی رخ داد که یک موتر پر از مواد انفجاری بر دیوار مرکز نیروهای ویژۀ پولیس، انفجار داده شد.

داوود تره‌خیل، فرمانده پولیس خوست می‌گوید که پس از این انفجار، گروهی از مهاجمان در داخل این مرکز با نیروهای امنیتی، به درگیری پرداخته‌اند.

به گفتۀ تره‌حیل، نیروهای امنیتی یک موتر پر از مواد انفجاری دیگر را که به محل رویداد نزدیک می‌شد، هدف قرار داده‌ و از بین برده‌اند.

فرمانده پولیس خوست زخمی‌شدن چندین تن از نیروهای امنیتی را در این حمله تأیید می‌کند، اما در بارۀ تلفات برخاسته از این انفجار چیزی نمی‌گوید.

اما عادل‌ حیدر، سخنگوی فرماندهی پولیس خوست می‌گوید که تاکنون در این انفجار ۴ تن کشته و ۳۰ تن دیگر زخمی شده‌اند. به گفتۀ عادل، در میان زخمیان این رویداد زنان و کودکان نیز شامل‌اند.

سخنگوی پولیس خوست می‌افزاید که تاکنون ۷ مهاجم کشته شده‌ و نیروهای امنیتی تلاش دارند تا یک مهاجم دیگر را از پا در آورند.

تاکنون هیچ گروهی به شمول طالبان مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته‌ است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام