جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید که این کشور به پشتی‌بانی از روند صلح افغانستان ادامه می‌دهد.

رئیس‌جمهور آمریکا امروز با پخش بیانه‌‌یی به‌مناسبت ورود نخستین گروه مترجمان افغانستان به این کشور می‌گوید که هرچند سربازان آمریکایی در حال برگشت از افغانستان‌اند؛ اما آمریکا کمک‌هایش را در بخش‌های امنیتی و اقتصادی به مردم افغانستان، ادامه می‌دهد.

جو بایدن تصریح می‌کند که آمریکا به پشتی‌بانی دیپلماتیک خود از روند صلح افغانستان ادامه می‌دهد. او به کاهش فوری خشونت در افغانستان تأکید می‌کند و از طالبان می‌خواهد که به میز گفت‌وگو برگردند تا مردم افغانستان به یک توافق سیاسی پایدار و عادلانه برسند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

رئیس‌جمهور آمریکا هم‌چنان ورود نخستین گروه مترجمان افغانستان به این کشور را خوش‌آمدید می‌گوید و می‌افزاید، آمریکا به وعدۀ خود به هزاران شهروند افغانستان که دوشادوش با سربازان و دیپلمات‌های آمریکایی در افغانستان کار کرده‌اند، عمل می‌کند.

رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید که به سرعت تلاش می‌کند تا افغان‌های واجد شرایط را از افغانستان بیرون و به آمریکا یا کشور سومی منتقل کند.

لازم به یادآوری‌ست که نخستین گروه از مترجمان افغانستان که با سربازان آمریکایی کار کرده بودند، صبح امروز با خانواده‌های‌شان به آمریکا رسیدند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: