سازمان عفو بین‌الملل، گفته که گزارش‌های رسانه‌ها در باره‌ی بیرون‌کردن دختران از خواب‌گاه دانش‌گاه کابل، بسیار نگران‌کننده است.

چندی پیش، مسئولان دانش‌گاه کابل، شماری از دانش‌جویان دختر را از دانش‌گاه و خواب‌گاه این دانش‌گاه، بیرون کرده اند.

سازمان عفو بین‌الملل چهارشنبه‌شب -۲۷ میزان- در رشته‌تویتی نوشته است؛ در محیطی که زنان با هجومی از محدودیت‌ روبه‌رو اند، بیرون‌کردن دانش‌جویان دختر از خواب‌گاه دانش‌گاه کابل، نگران‌کننده است.

این سازمان افزوده است که زنان، باید آزادانه به آموزش دست‌رسی داشته باشند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

به دنبال بیرون‌کردن دانش‌جویان دختر از دانش‌گاه کابل، سه‌شنبه‌ی همین هفته -۲۶ میزان- شماری از زنان، با برپایی گردهم‌آیی اعتراضی در برابر دروازه‌ی این دانش‌گاه، از امارت اسلامی خواستند که زمینه‌ی بازگشت این دانش‌جویان به صنف‌های درسی شان را فراهم کند.

معترضان با حمل بنرهایی، شعارهای «تحصیل، خط سرخ ماست»، «ما را به جرم خواندن، ما را به جرم دیدن، از دانش‌گاه کشیدند» را سر می‌دادند.

معترضان گفته اند که امارت اسلامی، بدون هیچ دلیل قانونی، شماری از دانش‌جویان دختر را از دانش‌گاه کابل بیرون کرده اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

دو تن از دانش‌جویان اخراج‌شده از دانش‌گاه کابل، به شرط‌ افشانشدن هویت شان، به سلام‌وطندار گفته اند که این رویکرد امارت اسلامی، آن‌ها را از آینده‌ی شان نگران کرده است.

یکی از این دانش‌جویان که در میان دانش‌جویانی بوده که چندی پیش در خواب‌گاه دانش‌گاه کابل مسموم شده بودند، می‌گوید که مسئولان برای اخراج او از دانش‌گاه و خواب‌گاه، هنوز دلیل قناعت‌کننده‌ای ارائه نکرده اند.

همین گونه، یکی دیگر از دانش‌جویان دانش‌گاه کابل که به ‌دلیل نپوشیدن حجاب سیاه از دانش‌گاه بیرون رانده شده‌، با انتقاد از این تصمیم مسئولان دانش‌گاه، خواستا بازنگری آن شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: