امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه، برای شرکت در نشست «فرمت مسکو» روز گذشته به روسیه سفر کرد.

ضیااحمد تکل، معاون سخن‌گوی وزارت امور خارجه، روز گذشته (دوشنبه، ۳ میزان) در حساب کاربری «ایکس» خود نوشته که امیرخان متقی، به دعوت روسیه برای شرکت در نشست فرمت مسکو، به این کشور رفته است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

دیمیتری ژیرنوف، سفیر روسیه در کابل، بیش‌تر از دو ماه پیش در دیدارش با متقی، از او برای شرکت در نشست فرمت مسکو دعوت کرده بود.

معاون سخن‌گوی وزارت امور خارجه، هم‌چنان نوشته که امیرخان متقی، دو روز را در مسکو سپری می‌کند و پس از آن به کازان، پایتخت تاتارستان می‌رود.

او نوشته است: «یک هیئت به سرپرستی امیرخان متقی به دعوت رسمی فدراسیون روسیه برای شرکت در نشست فرمت مسکو به این کشور رفت. هیئت افغانستان دو روز در مسکو خواهد ماند و سپس به کازان، مرکز جمهوری تاتارستان می‌رود که نشست فرمت مسکو در ۲۹ سپتمبر سال روان در آن جا برگزار می‌شود.»

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

روند جلسه‌های مشورتی «فرمت مسکو» در باره‌ی وضعیت افغانستان در سال ۲۰۱۷ آغاز شده است. در این نشست، مقام‌های ارشد چین، هند، پاکستان، ایران، اوزبیکستان، تاجیکستان، ترکمنستان و قزاقستان، حضور دارند.

نشست فرمت مسکو، سال گذشته بدون حضور نماینده‌ی امارت اسلامی برگزار شد؛ اما در سال ۲۰۲۱، نماینده‌ی امارت اسلامی در آن حضور داشت.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: