در نوار تصویری که در دست‌رس سلام‌وطندار قرار گرفته است، مسئولان «نگارخانه‌ی بهزاد و آموزش‌گاه و نمایش‌گاه هنری استاد حبیبی» در هرات، ادعا می‌کنند که این نگارخانه روز گذشته (سه‌شنبه، ۱۴ سنبله) از سوی محتسبان ریاست امر به معروف و نهی از منکر این ولایت، بسته شده است.

محمدابراهیم حبیبی، مدیر نگارخانه‌ی بهزاد، می‌گوید که محتسبان ریاست امر به معروف و نهی از منکر هرات، به دلیل آموزش خطاطی برای دو کودک دختر، این نگارخانه را بسته اند.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

آقای حبیبی، می‌افزاید: «بزرگ‌ترین مرکز هنری افغانستان امروز توسط نیروهای امارت اسلامی افغانستان به خاطر دو دختر کوچک که خطاطی کار می‌کردند، پلمب شد.»

در همین حال، طارق حبیبی، یکی از استادان نگارخانه‌ی بهزاد، نیز می‌گوید که این نگارخانه از سوی محتسبان ریاست امر به معروف و نهی از منکر هرات، بسته شده است.

از سویی هم، مسئولان ریاست امر به معروف و نهی از منکر هرات، با رد این ادعا می‌گویند که محتسبان این ریاست هیچ مرکز آموزشی را روز گذشته بسته نکرده اند.

عزیزالرحمان المهاجری، رییس امر به معروف و نهی از منکر هرات، به سلام‌وطندار می‌گوید که بدون مشوره‌ی او، هیچ کسی حق بستن مکانی را ندارد.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

او می‌افزاید: «از بندشدن مرکز آموزشی ما در جریان نیستیم و به مشوره‌ی من این قسم مراکز مسدود می‌شود. اگر کدام مرکز آموزشی به طرف منکرات روان باشد، در قدم اول او را دعوت می‌کنیم و اگر اصلاح نشد، تصامیم دیگری می‌گیریم.»

نگارخانه‌ی بهزاد با چندین سال پیشینه‌ی فعالیت فرهنگی و هنری در داخل و بیرون از کشور، از معتبرترین مکان‌های اکادمیک آموزش طراحی و نقاشی در شهر هرات شمرده می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: