مسئولان امنیتی در قول‌اردوی «الفتح» در شمال کشور، می‌گویند که برای ایجاد سهولت در رفت‌وآمد، کار بازسازی و جغل‌اندازی ۱۸ کیلومتر از مسیر کوتل «ایرگنک» را آغاز کرده‌ اند.

صدیق‌الله نصرت، سخن‌گوی این قول‌اردو، امروز (دوشنبه، ۲۳ اسد) به سلام‌وطندار می‌گوید که کار بازسازی و جغل‌اندازی این مسیر دشوارگذر را، پس از درخواست مردم آغاز کرده اند.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

آقای نصرت، می‌‌افزاید که هم‌اکنون دست‌کم ۳۰ تن با ۲۱ عراده ماشینیری قول‌اردوی الفتح، به منظور جغل‌اندازی این مسیر که ولایت‌های شمال را به شمال‌شرق وصل می‌کند، سرگرم کار اند.

به ‌گفته‌ی او، تا کنون ۸۰ درصد کار این مسیر با هزینه‌ی حدود چهار میلیون افغانی تکمیل شده و قرار است بخش‌های باقی‌‌مانده تا چند روز دیگر تکمیل و به بهره‌برداری سپرده شود.

سخن‌گوی قول‌اردوی الفتح، هم‌چنان می‌‌گوید: «در گذشته راننده‌هایی که از این مسیر در رفت‌وآمد بودند، مشکلات زیادی داشتند. قول‌اردوی الفتح برای ایجاد سهولت در کنار تأمین امنیت سرحدات و دفاع از تمامیت ارضی، تلاش دارد در قسمت طرح‌های عمرانی نیز سهم داشته باشد.»

در همین حال، آغاز کار بازسازی و جغل‌اندازی این مسیر با استقبال رانندگان نیز روبه‌رو شده است. رانندگانی که از این مسیر به کندز رفت‌وآمد دارند، می‌گویند که با ساخت این جاده می‌توانند در ظرف کم‌تر از سه ساعت از بلخ به کندز بروند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

نورالله و عبدالله، دو تن از رانندگان مسیر بلخ_کندز، می‌گویند که با آغاز کار این جاده رفت‌وآمد موترها از این مسیر بیش‌تر شده است. آنان می‌‌افزایند که در گذشته برای رسیدن به کندز ناگزیر بودند با طی‌کردن پنج تا شش ساعت مسیر ولایت سمنگان و بغلان، به کندز برسند.

مسیر «ایرگنک» که از طریق ولایت بلخ شمال افغانستان را به شرق کشور وصل می‌کند، ۱۸۰ کیلومتر درازا دارد و حدود ۳۸ کیلومتر آن جاده‌ی خاکی است که رفت‌و‌آمد را با مشکل روبه‌رو کرده است.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: