Asset 1SWN

پس از دو ماه؛ ۱۱ تن از عاملان اختطاف کودک ۹ سالۀ بلخی بازداشت شدند

download

مقام‌های محلی در ولایت بلخ از بازداشت ۱۱ تن در پیوند به ربوده‌شدن عبدالرووف ۹ ساله در این ولایت خبر داده‌اند.

محمدفرهاد عظیمی، والی بلخ امروز (دوشنبه، هشتم جدی/دی) در یک نشست خبری در این ولایت می‌گوید، در جریان چند هفتۀ گذشته با راه‌اندازی عملیات‌های مختلف در پیوند به رهایی عبدالرووف ۹ ساله که بیش از دو ماه پیش از شهر مزارشریف توسط افراد مسلح ناشناس ربوده شده بود، ۱۱ تن را از نقاط مختلف این ولایت بازداشت کرده‌اند.

به گفتۀ او، از این میان ۳ تن آنان که گمان‌ها بر آن‌ها بیش‌تر است، برای بررسی‌های بیش‌تر به مرکز فرستاده شده‌اند. والی بلخ می‌افزاید که در جریان یک‌ماه گذشته ۳ تن از منطقه‌های مختلف این ولایت با راه‌اندازی عملیات‌های جداگانه توسط نیروهای امنیتی از چنگ آدم‌ربایان رها شده‌اند.

اما شماری از باشنده‌گان ولایت بلخ از کارکرد ادارۀ محلی این ولایت نگرانی می‌کنند و می‌گویند که با گذشت هر روز، آمار ترور و اختطاف در سطح این ولایت افزایش می‌یابد.

عبدالرووف، کودک ۹ سالۀ بلخی، دانش‌آموز یکی از مکتب‌های خصوصی در شهر مزارشریف، بیش از دو ماه پیش هنگام رفتن به مکتب از سوی آدم‌ربایانی که لباس نظامی به تن داشتند، ربوده شد.

نگرانی‌ها در حالی در بلخ اوج گرفته است که به تازه‌گی مسئولان صحی در این ولایت می‌گویند که به دلیل وجود پاسگاه امنیتی در داخل شفاخانۀ ولسوالی «دولت‌آباد» این ولایت، طالبان این مرکز صحی را از تاریخ ۸ قوس به این‌سو بسته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام