شماری از دختران ویلچرران هراتی پس از گذشت یک سال از حاکمیت امارت اسلامی، امروز به‌هدف مبارزه با بیماری پولیو یا فلج کودکان باهم رقابت کردند.

شماری از این دختران که در نتیجۀ بیماری پولیو فلج شده‌اند و عضو تیم ملی ویلچر بسکتبال هرات هستند، به سلام‌وطندار می‌گویند که هدف آنان از برگزاری این رقابت، آگاهی‌دهی دربارۀ بیماری پولیو است.

جمیله احمدی و شهربانو احمدی، دو عضو تیم ویلچر بسکتبال دختران هرات، می‌گویند که بی‌توجهی خانواده‌ها به سلامت کودکان‌شان، سبب می‌شود تا یک عمر پشیمانی بکشند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ آنان، بیماری فلج کودکان هیچ درمان ندارد و خانواده‌ها باید کودکان‌شان را تا پنج ساله‌گی واکسن پولیو تزریق کنند تا از این بیماری جلوگیری کرده باشند.

جمیله و شهربانو از مسئولان امارت اسلامی و نیز مسئولان نهادهای ملی و بین‌المللی می‌خواهند که زمینه‌های بهتر آموزشی و تفریحی را به آن‌ها فراهم کنند.

از سویی هم، نادرشاه حیدری، مسئول پاراالمپیک هرات، می‌گوید که در این رقابت‌ها ۱۴ بانو شرکت کرده‌اند تا بتوانند از طریق ورزش، پیام‌های مثبت را به مردم برسانند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

به گفتۀ آقای حیدری، این رقابت‌ها در پشتی‌بانی صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد یا یونیسف، به‌هدف آگاهی‌دهی از بیماری پولیو و تطبیق واکسن این بیماری به‌راه انداخته شده است.

مسئول پاراالمپیک هرات می‌افزاید که دختران تیم ویلچر بسکتبال این ولایت با مشکلات بسیار روبه‌رو اند و نیاز به وسایل پیش‌رفتۀ ورزشی دارند.

مسئولان ورزشی هرات از مقام‌های محلی این ولایت می‌خواهند که زمینه‌های بهتر ورزشی را برای دختران تیم ویلچر بسکتبال هرات فراهم کنند تا آنان بتوانند در رقابت‌های ملی شرکت کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: