مسئولان کمیسیون مبارزه با فساد اداری امروز در یک نشست خبری سند تعهد شفافیت بین‎‌المللی مبارزه با فساد اداری را با کنوانسیون مبارزه با فساد اداری سازمان ملل متحد امضا کردند.

عبدالقیوم نظامی، رئیس کمیسیون مبارزه با فساد اداری در این نشست می‌گوید که براساس این سند، دولت افغانستان به کنوانسیون بین‌المللی مبارزه با فساد اداری تعهد سپرد که در امر مبارزه با فساد اداری در کشور با شفافیت عمل می‌کند و جامعۀ مدنی را در جریان این روند قرار می‌دهد.

رئیس کمیسیون مبارزه با فساد اداری می‌افزاید که انعکاس تلاش‌های مبارزه با فساد در اداره‌های کشور در گزارش‌های بین‌المللی نشان‌دهندۀ قناعت جامعۀ جهانی از عمل‌کرد دولت در امر مبارزه با فساد اداری در افغانستان است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، فرخ‌لقا اونچی‌زاده، معاون کمیسیون مبارزه با فساد اداری نیز در این نشست می‌گوید که امضای این تعهدنامه دولت افغانستان را مکلف می‌کند تا برنامه و چهارچوب زمانی کامل پروسۀ ارزیابی خود‌ی‌اش را در امر مبارزه با فساد با جامعۀ مدنی و مردم در میان بگذارد.

سند تعهد شفافیت از سوی ائتلاف جهانی برای تطبیق کنوانسیون مبارزه با فساد اداری سازمان ملل متحد به کمیسیون مبارزه با فساد اداری فرستاده شده است. براساس معلومات مسئولان کمیسیون مبارزه با فساد اداری، تاکنون ۲۷ کشور جهان این تعهدنامه را امضا کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: