بیش از ۵۰۰ مهاجر افغان امروز (دوشنبه، بیست‌ونهم حمل/فروردین) در اسلام‌آباد، پایتخت پاکستان در برابر دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهنده‌گان (UNHCR) اعتراض کردند.

شماری از این معترضان در گفت‌وگو با سلام‌وطندار می‌گویند که در برابر دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهنده‌گان، اعتراض‌شان را نسبت به بررسی‌نشدن پرونده‌های‌شان از سوی سازمان ملل متحد اعلام کردند.

اعتراض‌کننده‌گان می‌گویند که با مشکلات اقتصادی و نبود مکان روبه‌رو اند و با گذشت هر روز به مشکلات‌شان افزوده می‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

آنان می‌افزایند که از ماه‌ها به این‌سو در بی‌سرنوشتی به‌سر می‌برند و زنده‌گی‌شان به سختی می‌گذرد. معترضان تأکید می‌کنند که تا زمان برآورده‌شدن خواست‌های‌شان در برابر دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهنده‌گان چادر اعتراضی برپا خواهند کرد.

معترضان که شامل خبرنگاران، فعالان مدنی، دادستان‌ها، حقوق‌دانان و مشاوران شماری از وزیران حکومت پیشین می‌شوند و پس از سقوط دولت پیشین به پاکستان رفته‌اند، از کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهنده‌گان می‌خواهند که روند ثبت نام، توزیع کارت مهاجرت و پذیرش‌شان در کشورهای مهاجرپذیر را تسریع کند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

 پس از سقوط دولت پیشین هزاران شهروند افغانستان که از روند تخلیه بازمانده بودند، به پاکستان رفته‌اند تا از آن طریق به کشور سومی بروند، اما روند کار در دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهنده‌گان به کندی به پیش می‌رود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: