ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی حکومت سرپرست، گفته که نورمحمد ثاقب، سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف امارت اسلامی، در نشست مشورتی «علمای جهان اسلام» با رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهور ترکیه، به طور جداگانه دیدار و گفت‌وگو کرده است.

سخن‌گوی حکومت سرپرست امارت اسلامی، امروز (دوشنبه، ۲۴ ثور) در حساب کاربری اکس خود نوشته که رییس‌جمهور ترکیه از تأمین امنیت و وضعیت کنونی در افغاستان، ابراز خرسندی کرده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

ذبیح‌الله مجاهد، افزوده که سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف در این دیدار از رییس‌جمهور ترکیه برای برگزاری این نشست، تشکر کرده و افزوده است: «افغانستان خواهان روابط خوب و پیش‌رفته با کشور برادر ترکیه است.»

سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف، افزوده است که جهان اسلام به ویژه افغانستان از ترکیه انتظار دارد که در حل مشکلات «امت اسلامی» نقش مهم داشته باشد. «جهان اسلام و به ویژه افغانستان از شما توقع دارند که در حل مشکلات امت اسلامی نقش مهمی را داشته باشید.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

ذبیح‌الله مجاهد، روز شنبه، ۲۲ ثور، اعلام کرد که نورمحمد ثاقب، سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف، در رأس هیئتی به هدف شرکت در نشست مشورتی «علمای جهان اسلام» به شهر استانبول ترکیه رفته است.

او، گفت که این هیئت به دعوت رسمی علی ارباش، رییس عمومی اداره‌ی امور دینی ترکیه، به آن کشور رفته است. مجاهد، افزود که قرار است در این نشست در باره‌ی راه‌های بیرون‌رفت از چالش‌ها و خطرهایی که پیش روی جهان اسلام قرار دارد، گفت‌وگو ‌و در برابر «قضایای مشترک امت اسلامی» موقف واحد گرفته شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: