یک مدرسه‌ی دینی دخترانه، به ارزش ۱۵ میلیون افغانی در ولسوالی آقچه‌ی جوزجان ساخته می‌شود. سنگ بنای این مدرسه‌ی دخترانه، توسط سرپرست وزارت معارف گذاشته شده است.

حبیب‌الله آغا، سرپرست وزارت معارف، در مراسم آغاز ساخت‌و‌ساز این مدرسه‌ی دینی در ولسوالی آقچه، می‌گوید: «به اندازه‌ای که پسران بر ما حق دارند، دختران هم حق دارند درس دینی را فرا بگیرند؛ زیرا جهل دختران، نسبت به پسران زیاد است.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

به گفته‌ی سرپرست وزارت معارف، اختراع فن‌آوری‌های روز با فراگیری علوم عصری ممکن است و بدون فراگیری علوم عصری، پیش‌رفت ناممکن است.

او در ادامه اتحاد، وحدت و هم‌دیگرپذیری را سبب پیش‌رفت کشور خوانده و بر ایجاد مکتب‌ها و مدرسه‌های دینی بیش‌تر در کشور تأکید کرده است.

حفیظ‌الله پهلوان، فرمانده امنیه‌ی جوزجان، می‌گوید که این مدرسه در سه طبقه به شکل پخته و اساسی ساخته می‌شود و گنجایش ۱۵۰۰ دانش‌آموز دختر را دارد و ۱۵ میلیون افغانی هزینه برمی‌دارد.

به گفته‌ی فرمانده امنیه‌ی جوزجان، علاقه‌مندی دختران به آموزش‌های دینی بیش‌تر شده است و به همین منظور، سنگ بنای این مدرسه‌ی دخترانه را گذاشته اند.

گل‌حیدر شفق، والی جوزجان، در این مراسم بر آموزش علوم دینی و عصری و ایجاد مکتب‌ها و مدرسه‌های دینی، تأکید کرده است.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

به گفته‌ی والی جوزجان، افغانستان به کادرهای مسلکی و ورزیده نیاز جدی دارد و باید جوانان با علم و دانش کشور را به سمت ترقی ببرند.

از سویی هم، باشندگان ولسوالی آقچه، از امارت اسلامی می‌خواهند که با ایجاد مکتب‌ها و مدرسه‌ها، زمینه‌ی آموزش بهتر را به جوانان و نوجوانان این ولسوالی فراهم کند.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: