خبرگزاری دولتی باختر گزارش داده که عبدالغنی برادر، معاون نخست و اقتصادی ریاست‌الوزرای امارت اسلامی، روز جمعه، یازدهم سنبله، در نشست عالمان دین، متنفذان قومی، بازرگانان و سرمایه‌گذاران کشور در هرات، شرکت و سخن‌رانی کرده است.

طبق گزارش باختر، عبدالغنی برادر در این نشست به شهروندان، بازرگانان و سرمایه‌گذاران هرات مژده داده و گفته است که در آیندۀ نزدیک کار پروژۀ تاپی از هرات آغاز می‌شود و فواید بیش‌تر آن به باشنده‌گان این ولایت خواهد رسید.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

آقای برادر گفته است که علاوه بر پروژۀ تاپی، فاز پنجم شهرک صنعتی هرات نیز آغاز می‌شود. او افزوده است که شهرک صنعتی در منطقۀ «پُل هاشمی» ساخته خواهد شد و در آیندۀ نزدیک کار ساخت بندهای پاشدان و شیندند از سر گرفته می‌شود.

خبرگزاری باختر هم‌چنان نوشته است که معاون اقتصادی ریاست‌الوزرا از بازرگانان، عالمان دین و مسئولان محلی هرات که این نشست را برگزار کرده بودند، تشکر کرده و گفته است: «ما توانستیم ثبات افغانی را در برابر اسعار خارجی نگه‌ داریم؛ در حالی که کشورهای باثبات منطقه نتوانسته‌اند ثبات پولی خود را حفظ کنند.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

معاون اقتصادی ریاست‌الوزرا افزوده که با حاکمیت دوبارۀ امارت اسلامی در افغانستان، بسیاری از مشکلات صنعت‌کاران، بازرگانان و سرمایه‌گذاران هرات حل شده است و مشکلات باقی‌مانده به‌زودی حل خواهد شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: