شیرمحمد عباس استانکزی، معین سیاسی وزارت امور خارجه‌ی حکومت سرپرست امارت اسلامی، در مراسم فراغت دانش‌آموزان لیسه‌های رحمان بابا، خوشحال خان و پیرمحمد کاکر و نیز دانش‌جویان انستیتیوت «بایزید روښان»، می‌گوید که هیچ جامعه‌ای بدون علم پیش‌رفت نمی‌کند.

آقای استانکزی‌، بر اهمیت آموزش در کشور تأکید می‌کند و می‌گوید که پیامد ۴۰ سال جنگ در کشور، کم‌بود علم بوده است. او از امارت اسلامی می‌خواهد که زمینه‌ی آموزش بدون تبعیض را برای زنان و مردان کشور فراهم و باید دروازه‌های علم را بدون تبعیض به روی همه باز کند.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

معین سیاسی وزارت امور خارجه‌، می‌‌افزاید: «خداوند علم را بر همه [مرد و زن] فرض گردانیده است و باید هرچه زودتر دروازه‌های درس و تعلیم به روی همه باز شود. مسئولان هر قدر زودتر که می‌شود، تلاش کنند دروازه‌‌ی علم را به روی همه باز کنند. هر کس شکایت دارد که دروازه‌ی علم بسته است.»

در همین حال، نورالله نوری، سرپرست وزارت امور سرحدات، اقوام و قبایل، نیز بر اهمیت علم تاکید می‌کند و می‌گوید که فاصله میان مدرسه و مکتب در کشور از بین رفته است و حکومت سرپرست برای عرضه‌ی خدمات به هر دو نهاد آموزشی، به گونه‌ی مساوی تلاش می‌کند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

سرپرست وزارت امور سرحدات، اقوام و قبایل، می‌افزاید: «در دو سال فاصله میان مدرسه و مکتب از بین رفته است و مردم به هر دوی آن نیاز دارند و باید سطح آموزش در افغانستان بیش‌تر باکیفیت شود.»

گفتنی است که لیسه‌های رحمان بابا، خوشحال خان و پیرمحمد کاکر و نیز انستیتیوت بایزید روښان در چارچوب وزارت امور سرحدات، اقوام و قبایل فعالیت می‌کند و بیش‌تر دانش‌آموزان این لیسه ها باشندگان مناطق مرزی و کوچی ها اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: