مسئولان محلی بدخشان، می‌گویند که پیش از چاشت روز سه‌شنبه، ۲۹ سنبله، در نتیجه‌ی سقوط یک موتر نوع «فلانکوچ» در مربوطات روستای «یامچیان» ولسوالی درایم این ولایت، دو تن جان باخته و پنج تن زخم برداشته‌ اند.

معزالدین احمدی، رییس اطلاعات و فرهنگ بدخشان، به سلام‌وطندار می‌گوید این رویداد هنگامی رخ داده است که چند خانواده برای شرکت در مراسم فاتحه‌خوانی از مرکز ولسوالی درایم، به سوی روستای «یامچیان» در حرکت بودند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

به گفته‌ی آقای احمدی، موتر حامل باشندگان این ولسوالی در حالی از جاده واژگون شده که جاده در حال بازسازی بوده است. او می‌‌افزاید که در نتیجه‌ی این رویداد دو تن به شمول یک مرد و یک کودک جان باخته و پنج تن به شمول چهار کودک و یک زن زخمی شده اند.

رییس اطلاعات و فرهنگ بدخشان، علت این رویداد را بی‌احتیاطی راننده عنوان می‌کند و می‌گوید که زخمیان توسط آمبولانس مرکز صحی این ولسوالی به شفاخانه‌ی ولایتی فیض‌آباد منتقل شده اند.

این در حالی‌ است که منابع محلی در بدخشان به سلام‌وطندار گفته اند که حوالی ساعت ۱۱ دوشنبه‌شب، ۲۸ سنبله، یک رنجر نیروهای امارت اسلامی در ساحه‌ی «لنگر» ولسوالی یفتل این ولایت از جاده منحرف و واژگون شده است.

به گفته‌ی منابع، در نتیجه‌ی این رویداد عبدالمنان سجاد، فرمانده کندک چهارم فرقه‌ی «عمر ثالث» و عبدالرحمان، فرمانده تولی این کندک، کشته شده و نُه نیروی امارت اسلامی زخم برداشته اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

علت واژگون‌شدن این رنجر، هنوز روشن نشده است. رییس اطلاعات و فرهنگ بدخشان، با تأیید رویداد گفته است که در این رویداد، دو فرمانده امارت اسلامی کشته شده و نُه تن دیگر زخم برداشته اند.

در هفته‌های پسین، چندین رویداد ترافیکی در بدخشان ثبت شده است. باشندگان این ولایت، خرابی جاده‌های منتهی به ولسوالی‌ها و بی‌احتیاطی رانندگان را، از عامل‌های اصلی این رویدادها عنوان می‌کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: