مؤسسۀ رسانه‌یی سلام ‌افغانستان (شبکۀ رادیویی سلام‌وطندار) با جواز نمبر «۳۴۶۳» از وزارت اقتصاد و جواز نمبر «۰۲۱۳» از وزارت اطلاعات و فرهنگ، به‌عنوان رسانۀ سرتاسری، غیرسیاسی، بی‌طرف و مدافع ارزش‏‌های مردمی، در چوکات مؤسسه در راستای اطلاع‌رسانی شفاف، به موقع و بی‌طرف، با رادیوی ملی و «۱۰۲» رادیوی محلی، فعالیت می‏‌کند. امور تشکیلاتی و اجرایی مؤسسۀ رسانه‌یی سلام‌افغانستان طبق قوانین نافذۀ کشور و پالیسی و اساس‌نامه مؤسسه از سوی مجمع عمومی و هیأت مدیرۀ مؤسسه، رهبری می‏‌شود، از نظر شرعیت و قانون هیچ نهاد دولتی و خصوصی حق دخالت در امور این مؤسسه را ندارد.

متأسفانه در این اواخر چهار کارمند عادی و قراردادی مؤسسۀ سلام ‌افغانستان، خلاف همه معیارهای قانونی و رسانه‌‏یی و در تبانی با چند فرد ماجراجو از بیرون مؤسسه، با طرح‌ریزی یک توطئه، دخیل‌ساختن پای افراد غیرمسئول و غیروابسته به داخل مؤسسه و ایجاد ترس و وحشت و با فریب‌دادن اذهان تعدادی می‌خواستند ریاست و رهبری مؤسسه را تصاحب کنند. این افراد ماجراجو با تبانی افراد مغرض و مدسس بیرونی با پخش اتهام‌های بی‌اساس و دروغین در فیس‌بوک و پخش اطلاعات کاذب علیه مؤسسه و گستاخی‌ها در برابر رهبری مؤسسه و گروگان‌گیری وسایل دفتر مبادرت ورزیدند.

چنان‌چه در تاریخ پنجم میزان سال روان خورشیدی شخصی به‌نام مالک صافی، آن‌زمان از نشانی/آدرس استخبارات امارت اسلامی صریحاً خواستار غیرمشروع و تغییرات در تشکیلات مؤسسه شده و خواهان دوباره گزینش یکی از افراد اخراج‌شده از مؤسسه شد که بعد موضوع رسانه‌یی شد و نهادهای ذی‌ربط نیز در جریان قرار داده شدند. همین‌گونه شخص دیگری به‌نام مشعل افغان در سی‌ام عقرب ام‌سال نیز از نشانی استخبارات و غیرمرتبط وارد مؤسسه شد و خواستار به ریاست‌رسیدن یکی از همین مخلین/اخلال‌گران و توطئه‌گران گردید که جریان نیز به تمامی نهادهای قانونی متحدالمال شریک و بعد از سوی مراجع وابسته با اتخاذ اقدامات قانونی جلوی اغراض شخصی و مداخله‎‌های بی‌جا، خودسر و غیرقانونی موصوفین گرفته شد.

خوش‌بختانه رهبری مؤسسۀ رسانه‌یی سلام ‌افغانستان با خرد قانونی و شرعی در روشنایی اخلاق رسانه‏‌یی از طریق اداره‌های ذی‌ربط و مراجع عدلی و قضایی، با موضوع برخورد کرده و جلوی دسیسه‌گران مذکور را از دخالت غیرشرعی در امور این رسانه مردمی قطع خواهد کرد و نیز مصمم است دخالت‌ها، پخش اطلاعات کاذب از طرف سوءاستفاده‌گران را از طریق مراجع رسمی تعقیب و مغرضین و دخالت‌‎گران را به نهادهای قضایی معرفی کند.

مؤسسۀ سلام‌ افغانستان یک‌بار دیگر تعهد خود را در امر مبارزه با تمام فسادها به‌شمول فساد اداری توسط چنین توطئه‌گران به همه اعلام کرده و هرگز در برابر توطئه خاموش نخواهد شد و تأمل و مدارا نخواهد کرد.

سلام‌وطندار به‌عنوان یکی از رسانه‌های معتبر و سراسری افغانستان مانند گذشته تعهد بر اطلاع‌رسانی دقیق، به موقع و بی‌طرفانه دارد و همانند گذشته به فعالیت‌های خود در زمینه‌های بازتاب صدای مردم، بی‌عدالتی‌ها، فساد و اطلاع‌رسانی به موقع از روی‌دادهای روز، ادامه می‌دهد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: