مسئولان در وزارت معادن و پترولیم، به سلام‌وطندار می‌گویند که روز گذشته (دوشنبه، ۲۸ حوت) شهاب‌الدین دلاور، سرپرست این وزارت با رییس شرکت معدن‌کاری(ALLATOY)  قرقیزستان و تیم هم‌راهش، دیدار کرده است.

مسئولان در این وزارت، می‌افزایند که سرمایه‌گذار قرقیزستانی در این دیدار گفته که علاقه‌مند سرمایه‌گذاری روی منابع معدنی به ویژه معادن طلا و انتیمونی در افغانستان است.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

همایون افغان، سخن‌گوی وزارت معادن و پترولیم، می‌گوید که شهاب‌الدین دلاور از فراهم‌کردن زمینه‌ی بهتر سرمایه‌گذاری روی معادن کشور به تمام سرمایه‌گذاران خارجی اطمینان داده است.

او می‌افزاید: «شیخ شهاب‌الدین دلاور با رییس شرکت معدن‌کاری قرقیزستان و تیم هم‌راهش دیدار کرده و او در این دیدار گفته که علاقه‌مند سرمایه‌گذاری روی منابع معدنی به ویژه معادن طلا و انتیمونی در افغانستان است و هم‌چنان شهاب‌الدین دلاور به تمام سرمایه‌گذاران خارجی از سرمایه‌گذاری با شفافیت کامل روی معادن افغانستان اطمینان داده است.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

گفتنی است که پیش از این نیز، وزیر اقتصاد و تجارت قرقیزستان آمادگی خود را برای سرمایه‌گذاری روی معادن افغانستان نشان داده و گفته بود که کشورش علاقه‌مند است روابط خود با افغانستان را در زمینه‌های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی گسترش بدهد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: