حدود ۳۵ تن از کارمندان میدان‌هوایی کندهار به‌دلیل پرداخت‌نشدن حقوق‌شان، استعفا داده‌اند. این کارمندان می‌گویند که از هشت ماه به این‌سو معاش دریافت نکرده‌اند.

مختاراحمد، یک تن از کارمندان میدان‌هوایی کندهار که چهار سال می‌شود در این‌جا کار می‌کند، به سلام‌وطندار می‌گوید در هشت ماه پسین بدون معاش کار کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ او، کارمندان بارها مشکل معاشات‌شان را با مسئولان محلی شریک کرده‌اند، اما کسی به آنان توجه نکرده است و به این دلیل ناگزیر شده‌اند استعفا دهند.

این کارمندان شاکی‌اند که با مشکلات اقتصادی روبه‌رو اند و نمی‌توانند بدون معاش به کارشان ادامه دهند. با این حال، مسئولان وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی می‌گویند که تمام کارها در میدان‌هوایی کندهار به‌طور عادی جریان دارد.

امام‌الدین احمدی، سخنگوی وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی، استعفای دسته‌جمعی کارمندان میدان‌هوایی کندهار را رد می‌کند و به سلام‌وطندار می‌گوید این کارمندان که در بخش صفایی یا بعضی بخش‌های دیگر کار می‌کردند، قراردادهای‌شان تمام شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

او می‌افزاید که این کارمندان با یک شرکت خصوصی کار می‌کردند و کارمندان دولتی نبودند. مسئولان میدان‌هوایی کندهار نیز تأکید می‌کنند که کارهای آنان بدون کدام مشکل و به‌طور عادی به پیش می‌رود.

این در حالی‌ست که پیش از این نیز، شماری از کارمندان اداره‌های دولتی از پرداخت‌نشدن حقوق‌شان شکایت کرده‌اند و در بعضی موردها، دست به اعتصاب کاری زده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: