میله‌ی دهقان و سی‌ومین نمایش‌گاه چهارروزه‌ی بهاری محصولات زراعتی سال ۱۴۰۳ که چهارشنبه‌ی هفته‌ی گذشته، ۱۲ ثور، در بادام‌باغ کابل گشایش یافته بود، امروز به پایان رسید.

شماری از اشتراک‌کنندگان در این نمایش‌گاه، با خرسندی از برگزاری آن، می‌گویند که توانسته اند از بازرگانان داخلی و بیرونی، سفارش‌هایی را دریافت کنند.

محمد جاوید، مسئول شرکت «زعفران هرات» و یکی از اشتراک‌کنندگان در این نمایش‌گاه، می‌گوید که در این نمایش‌گاه دو تفاهم‌نامه را به ارزش پنج میلیون افغانی امضا کرده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

او می‌افزاید: «یک کیلوگرام زعفران ۱۵۰ هزار افغانی می‌شود و ما توانستیم که یک قرارداد ۲۰ کیلوگرامی با مشتریان خارجی در چین امضا کنیم که ارزش مجموعی آن سه میلیون افغانی می‌شود. هم‌چنان یک قرارداد داخلی گرفتیم که ارزش آن دو میلیون افغانی می‌شود و در مجموع ما توانستیم پنج میلیون افغانی دو قرارداد بگیریم.»

لال‌محمد، مسئول شرکت «دستگاه‌های برق خورشیدی»، می‌گوید که با برگزاری این نمایش‌گاه، چند سفارش دریافت کرده است. «یک سفارش ارزش آن ۲۵ هزار دالر است و ۱۲ هزار دالر دیگر است و اگر ۱۰۰ کیلووات شود، باز ارزش آن ۷۵ هزار دالر می‌‎شود که در مجموع کم‌وبیش از ۱۵ میلیون دالر خواهد شد.»

در همین حال، مسئولان در وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، در پایان نمایش‌گاه چهارروزه‌ی بهاری محصولات زراعتی، می‌گویند که این نمایش‌گاه به منظور پشتیبانی از بخش خصوصی برگزار شده بود.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

مصباح‌الدین مستعین، سخن‌گوی این وزارت، می‌گوید: «در این نمایش‌گاه چندین تفاهم به ارزش ده‌ها میلیون افغانی به امضا رسیده است و بیش از ۱۰۰ شرکت در این نمایش‌گاه اشتراک کرده که هر کدام آن دو تا سه قرارداد دریافت و نیز هزاران تن از آن دیدن کرده اند.»

به گفته‌ی مسئولان در وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، در این نمایش‌گاه بیش‌تر از ۲۶۳ غرفه به نمایش گذاشته شده بود که ۵۶ غرفه‌ی آن به صنایع دستی زنان اختصاص یافته بود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: