مسئولان در بانک مرکزی افغانستان، می‌گویند که ‌هیئتی از این بانک به مالیزیا رفته است.

حسیب‌الله نوری، سخن‌گوی بانک مرکزی افغانستان، به سلام‌وطندار می‌گوید که قرار است این هیئت به روزهای دوشنبه و سه‌شنبه‌ی هفته‌ی روان در کنفرانس دوروزه‌ی بین‌المللی سالانه‌ی مجمع بین‌المللی اقتصاد و مالی اسلامی که در مالیزیا برگزار می‌شود، شرکت کند.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

سخن‌گوی بانک مرکزی افغانستان، می‌افزاید که در این نشست نمایندگان بانک‌های مرکزی از کشورهای مختلف در باره‌ی توسعه‌ی بانکداری اسلامی، تقویت تجارت‌های کوچک و متوسط و برخی مسائل دیگر، گفت‌وگو خواهند کرد.

نوری، تأکید می‌کند: «در این کنفرانس نمایندگان بانک‌های مرکزی و مؤسسات مالی از کشورهای مختلف جهان دعوت شده اند و قرار است شرکت‌کنندگان پیرامون توسعه‌ی بانکداری اسلامی، تقویت تشبثات خرد و متوسط و مسائل در رابطه به صکوک و توسعه‌ی بازار مالی بحث و گفت‌وگو کنند.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

به گفته‌ی‌ مسئولان در بانک مرکزی، قرار است در حاشیه‌ی این نشست این ‌هیئت از مرکز تحقیقات شرعی بین‌المللی بانکداری اسلامی، دانش‌گاه بین‌المللی و تمویل بانکداری اسلامی، دانش‌گاه بین‌المللی اسلامی مالیزیا و بخش‌های دیگر این کشور دیدن کند.

مسئولان در بانک مرکزی افغانستان، تأکید می‌کنند که به منظور بانکداری اسلامی در سراسر افغانستان تلاش می‌کنند تا نظام بانکداری بدون ربا در کشور ایجاد شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: