ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی امارت اسلامی، می‌گوید که در عملیات نیروهای امارت اسلامی علیه مخفی‌گاه داعش در کابل، شش عضو این گروه کشته‌ و دو تن شان دست‌گیر شده اند.

او، صبح امروز (شنبه، ۳۰ میزان) در تویتی، نوشته است که نیروهای قطعات خاص امارت اسلامی، یک مرکز داعش را در ناحیه‌ی هشتم شهر کابل کشف و سپس عملیاتی را علیه آن‌ها انجام داده که در نتیجه، شش تن شان کشته شده اند.

مجاهد افزوده است که در ابتدا دو نفر از اعضای داعش از سوی نیروهای امارت اسلامی، بازداشت شده بودند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

شب گذشته –جمعه، ۲۹ میزان- صدای انفجار و تیراندازی از کارته‌ی نو در ناحیه‌‌ی هشتم شهر کابل، شنیده شده است.

به گفته‌ی او، در این عملیات، بمب‌های دستی، مواد انفجاری و یک عراده موتر کرولا نیز، به دست نیروهای امنیتی امارت اسلامی افتاده است.

سخن‌گوی امارت اسلامی، گفته است که اعضای کشته‌شده‌ی داعش در این عملیات، آن‌هایی بودند که در انفجارهای اخیر در مسجد وزیر محمداکبرخان، مرکز آموزشی کاج در دشت‌برچی و بعضی جنایت‌های دیگر علیه مردم، دست داشتند.

گروه دولت اسلامی (داعش) هنوز در این باره چیزی نگفته است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

از سویی هم، سخن‌گوی امارت اسلامی گفته که در جریان عملیات، یک نیروی امنیتی امارت اسلامی کشته و یک نیروی دیگر زخمی شده است.

گفتنی است که پس از بازگشت امارت اسلامی به قدرت، حمله‌های مرگ‌بار داعش در افغانستان افزایش یافته است که بیش‌تر شهروندان هزاره و اقلیت‌ها را هدف‌ قرار می‌دهد.

این در حالی است که امارت اسلامی،‌ بارها گفته است که حضور داعش در افغانستان، تهدیدی در برابر حکومت کنونی به شمار نمی‌رود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: