محمد‌یعقوب مجاهد، سرپرست وزارت دفاع ملی، امروز (چهارشنبه، ۱۸ دلو) در نشست «استحکام نظام اسلامی و وحدت ملی» در کابل، بر وحدت میان افغان‌ها تأکید می‌کند و می‌گوید که اگر افغان‌ها با هم‌دیگر اتحاد داشته باشند، جهان امارت اسلامی و مردم افغانستان را به رسمیت خواهد شناخت.

او می‌افزاید: «کسانی که مخرب منافع ملی هستند و هر شخص یا گروهی که فتنه و نفاق را دامن می‌زند، مردم باید به آن‌ها نه بگویند و تلاش آن‌ها نیز نتیجه‌ی را در پی نخواهد داشت.» سرپرست وزارت دفاع، تأکید می‌کند که فشارهای سیاسی بر حکومت سرپرست افغانستان تأثیری در پی نخواهد داشت.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

محمدخالد حنفی، سرپرست وزارت امر به معروف و نهی از منکر، در این نشست اما می‌گوید که امارت اسلامی به هیچ کس اجازه نمی‌دهد میان اقوام افغانستان به نام مذهب، قوم و زبان تفرقه ایجاد کند. او می‌افزاید: «تخریب‌‌گران امارت اسلامی به نام حقوق زن، نگران استند که جامعه‌ی اسلامی مصون است امارت اسلامی در حال حاضر برای ملت رنج می‌برد که جامعه سنتی افغانستان چرا بی حجاب شود.

در سوی دیگر، محمد عبدالکبیر، معاون سیاسی ریاست‌الوزرا، روابط سیاسی حکومت سرپرست افغانستان با کشورهای جهان را، گسترش‌یافته می‌داند و می‌گوید که اکنون ۱۷ کشور در منطقه و جهان با امارت اسلامی روابط رسمی دارند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

معاون سیاسی ریاست‌الوزرا، تأکید می‌کند که نشست آینده در دوحه نیز، به هدف پیداکردن نقشه‌ی راه‌ برای تعامل افغانستان با جهان برگزار می‌شود. او می‌افزاید: «اکنون که نشست دوحه در جریان است، تلاش دنیا این است که یک راه تعامل میان افغانستان و جهان شکل بگیرد تا افغانستان با جهان، روابط رسمی داشته باشد.»

نشست یک‌روزه‌ی «استحکام نظام اسلامی و وحدت ملی» از سوی وزارت امور سرحدات، اقوام و قبایل به هدف تقویت وحدت ملی در افغانستان با حضور نمایندگان و باشندگان شماری از ولایت‌ها در تالار لویه‌ جرگه برگزار شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: