«ائتلاف زنان در روند صلح» برای برقراری آتش‌بس دایمی و صلح سرتاسری در افغانستان، اقدام به جمع‌آوری ۵۰۰ هزار امضا از سراسر کشور کرده است تا توسط این امضاها صدای صلح‌جویانۀ زنان را به گوش طرف‌های درگیری و هیأت‌های گفت‌وگوکنندۀ صلح دولت افغانستان و گروه طالبان برساند.

کارزار ائتلاف زنان در روند صلح در بلخ راه‌اندازی شده و از سراسر کشور ۵۰۰ هزار امضا را جمع‌آوری کرده است. ائتلاف زنان در روند صلح از طرف‌های درگیر خواهان کاهش خشونت‌ها، آغاز گفت‌وگوهای صلح، شنیده‌شدن صدای تمام اقشار جامعه در این گفت‌وگوها و محافظت از حقوق و دستاوردهای زنان است.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

برگزارکننده‌گان این کارزار هدف از راه‌اندازی این کارزار را رساندن صدای زنان به گوش مقام‌های دولتی و هیأت‌های گفت‌وگوکنندۀ دولت و طالبان می‌خوانند و می‌گویند، هر امضا صدای یک زن است و طالبان باید خواسته‌های زنان را همانند این‌که آنان در برابر خواسته‌های این گروه از خود فداکاری‌هایی داشته، بپذیرند.

ساجده و لیلما، دو عضو ائتلاف زنان در روند صلح می‌گویند که امضاهای جمع‌آوری‌شده برای بلندکردن صدا و نشان‌دادن حضور زنان است که نمی‌خواهند دستاوردهای چندین سالۀشان را از دست بدهند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

ساجده می‌گوید: «بنرهایی را که ما نصب کرده‌ایم، به‌خاطر پروسۀ صلح است تا این‌که در وطن ما یک صلح سرتاسری بیاید و ما بسیار زیاد زحمت کشیده‌ایم که صدای مردم را تا این‌جا رسانده‌ایم. ۷۰ درصد در این برنامۀ ما خانم‌ها نقش داشته‌اند و ۳۰ درصد دیگر مردها. ما می‌خواهیم صدای ما به گوش مسئولان دولت رسانیده شود.»

این در حالی‌ست که با شدت درگیری‌ها و تصرف شماری از ولسوالی‌ها از سوی طالبان، هنوز هم پیش‌رفتی در گفت‌وگوهای صلح بین‌الافغانی نیست و این همه، نگرانی‌های مردم را بیش‌تر کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: