مسئولان محلی کندهار می‌گویند که ناوقت روز گذشته (شنبه، بیست‌وچهارم ثور)، معاون مدیر لیسۀ خصوصی «افغان_ترک» این ولایت در شهرک «عینومینه» از مربوطات حوزۀ یازدهم شهر کندهار، توسط افراد مسلح ناشناس کشته شده است.

محمود عزم، سخنگوی والی کندهار، با تأیید این روی‌داد به سلام‌وطندار می‌گوید جسد فرد کشته‌شده پس از حدود دو ساعت در ساحه‌یی که رفت‌وآمد مردم کم است، در داخل یک موتر یافت شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، منابع محلی در کندهار نیز به سلام‌وطندار می‌گویند معاون مدیر لیسۀ خصوصی افغان_ترک که «ارشاداحمد افضلی» نام دارد، عصر روز گذشته به قتل رسیده است.

به گفتۀ منابع، افراد مسلح ناشناس گوشی هم‌راه او را نیز با خود برده‌اند. منابع می‌افزایند که جسد فرد کشته‌شده به شفاخانۀ حوزوی کندهار انتقال شده است.

محمدآصف حکیمی، سخنگوی فرماندهی امنیۀ کندهار، نیز این روی‌داد را تأیید می‌کند و می‌افزاید که بررسی‌ها برای بازداشت عاملان جریان دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

این روی‌داد در حالی رخ داده است که منابع در کابل سه‌شنبۀ هفتۀ گذشته، بیستم ثور به سلام‌وطندار از متوقف‌شدن روند تدریس در شماری از مکتب‌های بنیاد معارف ترکیه (افغان_ترک) در کابل به‌دلیل تهدیدات امنیتی به مشورۀ ریاست عمومی استخبارات امارت اسلامی خبر داده بودند.

عبدالمحیط عزیزی، مسئول مکتب دخترانۀ بنیاد معارف ترکیه در کابل با تأیید توقف درس‌های دو مکتب این بنیاد به‌طور موقت، به سلام‌وطندار گفته بود که این تصمیم پس از مشوره‌ با ریاست عمومی استخبارات امارت اسلامی گرفته شده ‌است و با رفع تهدیدات در آیندۀ نزدیک روند تدریس در این مکتب‌ها از سر گرفته می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: