نشست کابینۀ امارت اسلامی به ریاست هبت‌الله آخوندزاده، رهبر امارت اسلامی که در ولایت کندهار برگزار شده بود، امروز پایان یافت. این نشست به مدت سه روز ادامه داشت.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی با پخش اعلامیه‌یی گفته که در این نشست، هبت‌الله آخوندزاده، رهبر امارت اسلامی به وزیران و مسئولان حکومت سرپرست دربارۀ کارهای اداره‌ها و شعبه‌های مختلف، استحکام و تقویت بیش‌تر امارت اسلامی، برقراری نظم و دسپلین و حل مشکلات، توصیه‌ها و هدایت‌های لازم صادر کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به نقل از اعلامیه، در این نشست دربارۀ قوانین و اجرآت اداره‌های امارت اسلامی، تعامل با مردم، دریافتن راه حل اساسی برای مشکلات اقتصادی، جمع‌آوری تمام مجاهدین امارت اسلامی و استخدام و تنظیم آنان در اداره‌های امنیتی تصمیم‌هایی گرفته شده و برای پیش‌برد خوب‌تر امور دولتی، هدایت‌های لازم داده شده است.

رهبر امارت اسلامی در نشست کابینه برای عملی‌شدن بهتر شریعت اسلامی در کشور، رهنمودهای مشخصی به ارگان‌های مربوطه ارائه کرده است که در نتیجۀ آن «احکام اسلامی به‌طور منظم و خوب‌تر در جامعه تطبیق خواهد شد و تمام افغان‌ها زیر چتر احکام اسلامی، زنده‌گی آرام و خوش‌حال خواهند داشت.»

در نشست کابینۀ امارت اسلامی به کمیسیون اقتصادی به ریاست ملا برادر، معاون نخست رئیس‌الوزرا وظیفه سپرده شده است که برای رشد و رفاه اقتصادی کشور، سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی را جلب کند. در عین حال، راه برای تولید برق، اعمار سرک‌ها و استخراج درست معادن هموار و برای تمام پروژه‌ها و برنامه‌های کوچک و بزرگ اقتصادی، سهولت‌ها ایجاد شود.

در اعلامیه هم‌چنان آمده است که کمیسیون اداری به ریاست مولوی عبدالسلام حنفی، معاون دوم ریاست‌الوزرا موظف شده است که برای اصلاح نظام‌های اداری و رفع مشکلات در بخش‌ مالی و دیگر بخش‌ها گام‌های لازم بردارد و سپس آن را با مقام رهبری شریک کند.

جمع‌آوری معتادان مواد مخدر و تداوی آنان، جلوگیری از خریدو فروش مواد مخدر در کشور، حفاظت اسلحه، وسایط و دیگر وسایل دولتی و احتیاط با بیت‌المال، از دیگر مواردی‌اند که به مسئولان در زمینه هدایت داده شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

رهبر امارت اسلامی تأکید کرده است که اگر توان داشته باشد برای تک تک شهروندان افغانستان اعم از مرد و زن، معاش تعیین می‌کند؛ زیرا او مشکلات و مسایل ملت خود را درک می‌کند، «اما چون هنوز امارت اسلامی از لحاظ اقتصاد ضعیف است مردم باید با نظام خود هم‌کاری کنند.»

این در حالی‌ست که پیش از این، هدف از برگزاری این نشست، حل اختلاف‌های داخلی میان مقام‌های امارت اسلامی و ایجاد تغییرات در کابینۀ حکومت سرپرست به‌منظور به رسمیت‌شناخته‌شدن از سوی جامعۀ جهانی گفته شده بود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: