وزارت امور خارجه، دوشنبه‌شب، ۱۰ دلو، در ‏پیامی در واکنش به حمله‌ی انتحاری مرگ‌بار تحریک طالبان پاکستان بر مسجدی در پیشاور پاکستان، با دولت این کشور و خانواده‌های قربانیان این رویداد ابراز هم‌دردی و این حمله را محکوم کرده است.

وزارت خارجه نوشته است: «با تأسف اطلاع یافتیم که شمار زیادی افراد در نتیجه‌ی انفجار در یک مسجد در پیشاور_خیبرپشتوان‌خواه کشته شده و شمار زیادی زخم برداشته اند. امارت اسلامی حمله بر نمازگزاران در مسجدها را محکوم می‌کند و چنین اعمال را در تضاد با احکام دین مبین اسلام می‌داند.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

در این پیام وزارت امور خارجه آمده است که امارت اسلامی حمله بر نمازگزاران در مسجدها را محکوم می‌کند و چنین اعمال را در تضاد با «احکام دین مبین اسلام» می‌داند.

در همین حال، حامد کرزی، رییس‌جمهور پیشین افغانستان، هم با پخش اعلامیه‌ای این حمله را به شدیدترین الفاظ تقبیح کرده و آن را جنایت ضد بشری و خلاف‌ همه‌ی ارزش‌های انسانی و اسلامی خوانده است.

این در حالی است که رسانه‌های بین‌المللی گزارش داده که در نتیجه‌ی یک حمله‌ی انتحاری در مسجدی در شهر پیشاور پاکستان، ۳۲ تن کشته و دست‌کم ۱۴۷ تن دیگر زخمی شده اند.

این حمله حوالی ساعت ۱:۴۰ دقیقه‌ی پس از چاشت روز دوشنبه، ۱۰ دلو، در هنگام ادای نماز در مسجدی در نزدیکی مرکز پلیس رخ داد. مقام‌های امنیتی پاکستان گفته اند که مهاجم انتحاری در هنگام انفجار مواد هم‌راهش، در ردیف نخست نمازگزاران ایستاد بوده است. به گفته‌ی آن‌ها، شمار بسیاری از قربانیان کسانی بوده اند که برای ادای نماز ظهر به مسجد رفته بودند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

با این حال، شهباز شریف، نخست‌وزیر پاکستان، با پخش بیانیه‌ای این حمله‌ی انتحاری را به شدت محکوم کرده و گفته است که افراد پشت این حمله، «ربطی به اسلام ندارند.» او افزوده است: «تمام ملت در برابر تهدید تروریزم متحد می‌ایستند.»

مسئولیت این حمله‌ی انتحاری را تحریک طالبان پاکستان (تی‌تی‌پی)، بر عهده گرفته و گفته که این حمله را در پاسخ به کشته‌شدن خالد خراسانی، فرمانده این گروه، انجام داده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: