رسانه‌های بین‌المللی گزارش داده که در نتیجه‌ی یک حمله‌ی انتحاری در مسجدی در شهر پیشاور پاکستان، ۳۲ تن کشته و دست‌کم ۱۴۷ تن دیگر زخمی شده اند.

این حمله حوالی ساعت ۱:۴۰ دقیقه‌ی پس از چاشت امروز (دوشنبه، ۱۰ دلو) در هنگام ادای نماز در مسجدی در نزدیکی مرکز پلیس رخ داد. بر اساس گزارش‌ها، مقام‌های امنیتی پاکستان تأیید کرده اند که این رویداد یک حمله‌ی انتحاری بوده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

به گفته‌ی مقام‌های امنیتی پاکستان، مهاجم انتحاری در هنگام انفجار مواد هم‌راهش در ردیف نخست نمازگزاران ایستاد بوده است. مقام‌های امنیتی پاکستان گفته‌ که شمار بسیاری از قربانیان کسانی بوده اند که برای ادای نماز ظهر به مسجد رفته بودند.

در همین حال، شهباز شریف، نخست‌وزیر پاکستان، با پخش بیانیه‌ای این حمله‌ی انتحاری را به شدت محکوم کرده و گفته است که افراد پشت این حمله، «ربطی به اسلام ندارند.» او افزوده است: «تمام ملت در برابر تهدید تروریزم متحد می‌ایستند.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

تحریک طالبان پاکستان (تی‌تی‌پی)، اعلام کرده که این حمله‌ی انتحاری، کار این گروه بوده است. تی‌تی‌پی گفته که این حمله را در پاسخ به کشته‌شدن خالد خراسانی، فرمانده این گروه، انجام داده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: