مسئولان ریاست عمومی پلیس ترافیک وزارت امور داخله، می‌گویند که در پنج ماه گذشته، بیش از ۵۰۰ هزار موتر فرمان‌راسته‌ی بی‌مدرک (یک‌کلید) را، در سراسر کشور ثبت کرده و هم‌اکنون به موترهایی که در این مدت ثبت شده اند، پلیت موقت با اعتبار سه‌ساله توزیع می‌شود.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

حسیب‌الله مختار، رییس عمومی پلیس ترافیک وزارت امور داخله، به سلام‌وطندار می‌گوید برای آن شمار موترهای فرمان‌راسته‌ی بی‌مدرک که هنوز ثبت نشده، منتظر تصمیم نهایی کابینه اند.

او می‌افزاید: «بر اساس فیصله‌ی کابینه‌ی امارت اسلامی، در آغاز امسال روند ثبت موترهای یک‌کلید در سراسر افغانستان آغاز شد و از مالکان موترهای فرمان‌راسته‌ی بدون اسناد بارها خواسته شد که موترهای خود را ثبت کنند و بیش از ۵۰۰ هزار موتر بی‌مدرک ثبت شده است. اکنون برای موترهای ثبت‌شده، توزیع پلیت موقت جریان دارد و برای آن موترهای بدون اسناد که ثبت نشده، منتظر تصمیم نهایی کابینه هستیم.»

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

بر اساس آمار ریاست عمومی پلیس ترافیک وزارت امور داخله، اکنون ۵۵۰ هزار موتر در سطح شهر کابل گشت‌وگذار دارد که از این میان، پیش از این ۵۰ هزار آن موترهای یک‌کلید بود و هم‌اکنون بیش‌تر این موترها پس از ثبت، پلیت موقت با اعتبار سه‌ساله دریافت کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: