دفتر هم‌آهنگ‌کننده‌ی امور انسان‌دوستانه‌ی سازمان ملل متحد (اوچا)، از آغاز پنج پروژه‌ی پشتیبانی اضطراری برای شهروندان افغانستان به ارزش نزدیک به ۹۰۰ میلیون دالر خبر داده است.

اوچا با نشر گزارشی امروز (شنبه، ۱۹ سنبله)، گفته است که این پروژه‌‍‌ها در بخش‌های واکنش‌های اضطراری بهداشتی، واکنش‌های اضطراری آموزشی، امنیت غذایی و پشتیبانی از ظرفیت سازمان‌های غیرحکومتی، تطبیق می‌شود.

دفتر هم‌آهنگ‌کننده‌ی امور انسان‌دوستانه‌ی سازمان ملل متحد، تأکید کرده است که هزینه‌ی مجموعی این پروژه‌ها ۸۹۳ میلیون دالر است که از سوی بانک جهانی و مددرسانان صندوق اطمینان از بازسازی افغانستان (ARTF) فراهم می‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

به گفته‌ی اوچا، این پروژه‌ها برای کمک‌رسانی به دختران و زنان افغانستانی طرح‌ریزی شده است.

بر اساس داده‌های اوچا از مجموع ارزش این پروژه‌ها، ۳۳۳ میلیون دالر به بخش واکنش اضطراری بهداشتی، ۲۶۵ میلیون دالر به پایداری و معیشت شهروندان افغانستان، ۱۹۵ میلیون دالر به امنیت غذایی اضطراری، ۱۰۰ میلیون دالر برای واکنش اضطراری آموزشی و ۲۰ میلیون دالر به پشتیبانی از ظرفیت سازمان‌های غیردولتی در افغانستان، هزینه خواهد شد.

دفتر هم‌آهنگ‌کننده‌ی امور انسان‌دوستانه‌ی سازمان ملل متحد، تأکید کرده است که امارت اسلامی به منابع مالی این پروژه‌ها دست‌رسی نخواهد داشت.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

این در حالی است که به دنبال تسلط امارت اسلامی در افغانستان، شماری از فعالیت‌های اقتصادی از حرکت ایستاده و شمار افراد نیازمند در این کشور، همه‌روزه در حال افزایش است.

به اساس آمار سازمان‌های بین‌المللی مددرسان، اکنون، ۹۵ درصد شهروندان افغانستان غذای کافی برای خوردن ندارند و ۵۵ درصد شهروندان این کشور، برای زنده‌ماندن به کمک‌های انسان‌دوستانه نیازمند استند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: